PRZED ADOPCJĄ


OSIATKOWANY BALKON i OKNA
koty do adopcji Wroclaw Zabezpieczone balkon, okna, patio, czy ogród to podstawa w kwestii bezpieczeństwa kota i to nasz wymóg bezwarunkowy przed adopcją. Upadek nawet z 1 piętra lub ucieczka z parteru może skończyć się dla kota tragicznie. Ratujemy koty z ulicy po to, aby na nią nie wracały i nie były więcej narażone na trutki, samochody czy choroby zakaźne.

Siatka na balkon i okna (do samodzielnego montażu) zooplus.pl:siatka
Firmy siatkujące (mają swoje siatki): LILU / KocieSiatki / WoodForUsPoland

WIĘCEJ w naszym poradniku KOCIE ABC.

KRATKI DO OKIEN UCHYLNYCH
koty do adopcji Wroclaw Uchylone okna są dużym niebezpieczeństwem dla kotów, ponieważ łatwo mogą się w nich zaklinować i udusić. Domowe koty coraz częściej giną (w mękach) z powodu zakleszczenia w uchylnym oknie, a wystarczy tylko zamontować specjalne kratki, które na dodatek są dość tanie oraz bardzo łatwe w montażu. Do kratek należy osobno dokupić taśmę Tesa Power Bond, odtłuśić kratki oraz okno i przyklejamy. Na 1 okno potrzebne są 3 kratki, dwie boczne i 1 górna.

LINK: zooplus.pl:kratki

TRANSPORTER
koty do adopcji Wroclaw Transporter powinien być plastikowy i mieć metalowe drzwiczki (to ważne, aby nie plastikowe). My używamy transporterów firmy Ferplast Atlas rozm 10 lub Mappa. Są wg nas najlepsze, najwygodniejsze oraz łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu. U nas dodatkowo służą jako budki/legowiska.
LINK zooplus.pl:Mappa

* Czasem wyczerpują się na zooplusie lub gdy chcemy inny kolor jak np różowy czy niebieski to są na Allegro:FerplastAtlas20.

KARMA MOKRA
koty do adopcji Wroclaw Ważne, aby kot jadł to samo co jadł w DT. Dopiero po ok 3 miesiącach można wprowadzać zmiany (ale nie trzeba:)). Nagła zmiana diety plus zmiana miejsca (czyli stres) może kotu bardzo zaszkodzić.

U nas koty zazwyczaj jedzą poniższe karmy (najlepiej kupić taką i taką, aby pokarm był zróżnicowany):
LINK: zooplus.pl:AnimondaCarny
LINK: zooplus.pl:Feringa

KARMA SUCHA
koty do adopcji Wroclaw Sucha karma jest szkodliwa, bo jest sucha, czyli odwania i tak mało pijące koty, a co za tym idzie uszkadza nerki. Dlatego jeżeli już chcemy podawać suchą karmę to po pierwszę jako dodatek oraz jak najlepszej jakości, aby jak najmniej szkodzić.

Jedną z lepszych jest Purizon i gdy nam budżet pozwala to staramy się ją podawać naszym tymczaskom:
LINK: zooplus.pl:Purizon

ŻWIREK
koty do adopcji Wroclaw Żwirek powinien być na początku taki sam jaki kot miał w DT. My używamy głównie naturalnego, drewnianego. Jest ekologiczny oraz można spłukiwać go w toalecie. Przy adopcji zabieramy trochę używanego żwirku z DT i wsypujemy do kuwety w nowym domu. Znajomy zapach da kotu poczucie bezpieczeństwa.

Cat's Best: zooplus.pl:CatsBestOriginal

KUWETA
koty do adopcji Wroclaw Kuweta powinna być dostosowana do danego kota/kotów. Ważne, aby była odpowiednio długa, czyli aby miała min 50cm. W krytej kuwecie sugerujemy, aby na stałe zlikwidować drzwiczki. U nas koty mają różne kuwety do wyboru, m.in kryte bez drzwiczek, a ostatnio testujemy z wejściem od góry "Hop In". Są rewelacyjne dla nas (ludzi), bo dużo mniej żwirku się roznosi :)

Hop In Big Box: zooplus.pl:BigBox (świetna, bo wysoka)
Kryta Savic: zooplus.pl:SavicNestor (tania i dobrej jakości)
Otwarta LitterLocker: zooplus.pl:LitterLocker (droga, ale piękna)

AKCESORIA
koty do adopcji Wroclaw Poniżej pozostałe rzeczy, w które należy się w nie wyposażyć, czyli łopatkę do żwirku, miski, drapaczek, zabawki, pokrywki i pojemniki na karmę oraz szczotkę do czesania sierści:
Łopatka do żwirku zooplus.pl:Łopatka
Miski na karmę zooplus.pl:NaKarmę
Szklana miska na wodę w markecie, ciężka i przezroczysta
Drapak słupek 80cm zooplus.pl:słupek
Wędka (dowolna) zooplus.pl:wedki
Pokrywka do puszek zooplus.pl:pokrywki
Pojemnik na suchą zooplus.pl:pokrywka
Szczotka zooplus.pl:szczotka

Jeżeli wszystko powyższe masz to jesteś gotowy na przyjęcie nowego członka rodziny pod swój dach :)


NASI PRZYJACIELE


koty do adopcji Wroclaw
BIURO RACHUNKOWE JWW
Od 2018 JWW prowadzi nam księgowość. Dziękujemy z całego serca za wspaniałą współpracę!
www.jww.pl

koty do adopcji Wroclaw
AGENCJA CARTED
Carted zajmuję się pozycjonowaniem naszej strony. Dziękujemy!
www.carted.pl

PODZIĘKOWANIA

22.06.2022
Jeszcze jest dobro na tym świecie! Słońcem na naszym niebie okazał się Ośrodek Pomocy Poszkodowanym prawapacjenta.org! Każdy gest jest szansą na lepsze życie! Dziękujemy!

10.06.2022
Nawet najmniejszy gest to krok w stronę lepszego życia! Serdecznie dziękujemy AIF Kancelarii sp. z o.o. za okazaną pomoc naszym podopiecznym!
www.aif.com.pl