Jesteśmy charytatywną fundacją z Wrocławia. Utrzymujemy się jedynie z datków ludzi dobrej woli.

DAJ PIĄTAKA DLA KOCIAKA
Największa pomoc to przelew stały. Wystarczy tylko 5zł co miesiąc, w grupie siła. To dla Ciebie niewiele, a dla nas to może być albo nie być.
Fundacja Przygarnij Kota: 61124040251111001070883285
Tytuł: "darowizna na koty (przelew stały)"

STARSZE INTERWENCJE

koty do adopcji Wroclaw :: MARIETKA ::
Koteczka odłowiona w celu kastracji we wsi Malczyce. Jest płochliwa, ale bardzo łagodna i delikatna. Bardzo boi się człowieka, a jednocześnie głaskana zaczyna mruczec i pokazywać brzuszek do miziania. Niestety nikt nie zgłosił się, aby dać jej domek i musiała wrócić w miejsce bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2019
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (2x)
* wykastrowana

Pod opieką FPK: 20.12.2020-03.03.2021 (DT Kamila)

koty do adopcji Wroclaw :: LUCKY ::
Znaleziony na działkach przy ul. Semaforowej we Wrocławiu (Brochów) w dniu 25.11.2020 o godz ok 20. Miał obróżkę przeciwpchelną. Duży i niewykastrowany. Posiada chip, ale niestety nigdzie nie zarejestrowany. Psiak zabezpieczony na noc w DT.

Interwencja Przygarnij Kota: 25-26.11.2020 (DT Kamila).

Właściciel odnalazł post na Facebooku następnego dnia rano i odebrał pieska, który uciekł mu z posesji. Lucky chyba się przeziebił przez tą ucieczkę i od razu pojechał z Opiekunem do weta, gdzie dostał antybiotyk. Piesek ma 10-miesięcy i 34kg wagi. W domu czekała na niego towarzyszka życia, 7-letnia amstaffka. Nie uciekaj Lackusiu już więcej :)

koty do adopcji Wroclaw :: PIESEK z Ołtaszyna ::
Zabrany spod Family Market przy ul. Strachowskiego we Wrocławiu. Podobno siedział tam od samego rana, gdy otwoerano sklep. Został zabezpieczony do czasu odnalezienia się prawnego opiekuna. Piesek ma chipa zarejestrowanego w bazie miejskiej. Udało się i właściciel został poinformowany. Okazało się, że rano uciekł niepostrzeżenie z ogródka. Piesek odprowadzony do mamy opiekuna, aby nie musiał czekać w obcym miejscu do czasu powrotu z pracy właściciela :)

Interwencja Przygarnij Kota: 05.11.2020 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw :: SUNIA z Solskiego ::
Suczka owczarka niemieckiego biegała w okolicach ul. Solskiego we Wrocławiu. Przechodziła wielokrotnie przez jezdnie, powodując zagrożenie dla siebie i kierowców. Nie chciała podejśc, ani iść za nikim, ewidentnie szukała drogi do domu. Został zawiadomiony kierowca schroniska, któremu udało się psinkę złapać. Brak chipa. Siła internetu jest mocna, zatem zanim piesek dojechał do schroniska właścciielka już też była w drodzę po suczkę. Sunia niedawno adoptowana, nie znała okolicy, niepostrzeżenie wyszła z ogrodu.

Interwencja Przygarnij Kota: 29.08.2020 (Kamila).

koty do adopcji Wroclaw :: PIESEK z Solskiego ::
Dosyć duży piesek biegał po ul. Solskiego we Wrocławiu. Przechodził wielokrotnie przez jezdnie, powodując zagrożenie dla siebie i kierowców. Udało się go złapać dzięki lince pożyczonek od pracowników pobliskiej Żabki i zaprowadzić do domu i poczekać na kierowcę schroniska, który jak się okazało znał pieska. Regularnie ucieka z posesji. Właściciele przyjechali szybko po niego.

Interwencja Przygarnij Kota: 28.08.2018 (Kamila).

koty do adopcji Wroclaw :: PELASIA ::
Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.

* umaszczenie: trikolor
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
Więcej zdjęć

koty do adopcji Wroclaw :: PŁATUSIA ::
To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.

* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

koty do adopcji Wroclaw :: MONIA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego, gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.

* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką DPK: od 21.05.2016 (DT Krysia)
Więcej zdjęć

koty do adopcji Wroclaw :: MIRELKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.

* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

koty do adopcji Wroclaw :: RUFI ::
Ten bury słodziak trafił do nas ze wsi pod Wrocławiem (z Malczyc). Boi się obcych ludzi, potrzebuje czasu, aby zaufać. Uwielbia się bawić i brykać. dogaduje się z innymi kotami. Preferowana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z innym kotkiem (ale nie jest to warunek konieczny).
* szacowana data urodzenia: początek maja 2020
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (1x)

Pod opieką FPK: 09.05-30.08.2020 (DT Marta)
30.08.2020 kotek trafił pod skrzydła Fundacji FOP

koty do adopcji Wroclaw :: PIASEK ::
Znaleziony na ul. Balzaka we Wrocławiu, podobno błąkał się po okolicy od miesiąca. Poszukiwania właściciela nie dały rezultatu, dlatego kocurek szuka nowego domu. Ma cudne syjamowate umaszczenie, sierść biszkoptowa i niesamowicie niebieskie oczy. Ma maksymalnie rok. Jest bardzo proludzki, uwielbia głaskanie, na kolanach mruczy jak traktorek. Nie przepada za innymi kotami, dlatego jest do adopcji na kociego jedynaka oraz do domu bez małych dzieci.
* szacowana data urodzenia: styczeń 2020
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: 09-18.08.2020 (DT Kamila)
18.08.2020 kotek trafił pod skrzydła Fundacji RATUJ

koty do adopcji Wroclaw
:: BATMANKA ::
Naszą nową podopieczną jest koteczka odłowiona z drewutni w Domaszczynie. Miała małe kociaki, które zostały zabrane do adopcji przez Fundacje FOP. Mamusia zostanie przez nas odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana i wykastrowana. Jest oswojona, ale jeżeli nie znajdzie na dniach domu tymczasowego lub stałego to po zabiegu wróci w miejsce bytowania, gdyż ma tam schronienie i karmienie.

Pod opieką FPK: od 25.05-29.06.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
GOŁĄBEK
Podczas festynu przy Al. Pracy we Wrocławiu Marta znalazła gołebia, który wyglądał podejrzanie marnie. Nie uciekał, ani nie odfruwał podczas próby zbliżenia się. Bez problemu dał się złapać w ręcę. Wydawał się być odwodniony i chudy. Został przez nas zabrany. Po drodzę kupiłyśmy mu mieszankę do jedzenia. Zostało też wdrożone leczenie antybiotykiem oraz ręczne pojenie.

Pod opieką FPK: od 11.05.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
PABLO
To wolno-żyjący kocurek z terenu Elektrociepłowni we Wrocławiu, ze stada które codziennie dokarmiamy od lat. Pablo zawsze przychodził do karmicieli i łasił się, natomiast w domu jest nieufny wobec ludzi, potrzebowałby więcej czasu na aklimatyzację. Został ponownie odłowiony z powodu rany na karku, prawdopodobnie po walce z kuną. Rana została oczyszczona i po wygojeniu, odpchleniu, odrobaczeniu i szczepieniu wrócił w miejsce bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (2x) i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: 04.01-06.04.2019 (DT Paulina)

koty do adopcji Wroclaw
PATRYK
Podczas karmienia kotów z Kurkowej pojawił się nowy kotek. Ustawiliśmy klatkę pułapkę i udało się. Kocurek jest młodziutki. Został przebadany, odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany. Niestety bardzo się boi ludzi, a nikt nie zgłosił się, aby mu dać DT, niestety musiał został wypuszczony w miejscu bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2018
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (06.02, 01.03.2019) * wkrótce kastracja
* test FIV/FeLV: (BRAK)

Pod opieką FPK: 31.01-27.03.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
JEŻYK
Znaleziony na ul. Buskiej we Wrocławiu. Wyziebiony i głodny. Wybudził się za szybko. Ekostraż poradziła nam przetrzymać jeżyka w temperaturze pokojowej, aż będzie cieplej, czyli co najmniej do kwietnia/maja. Pojedziemy z jeżykiem do weta, aby go przebadać, odpchlić, odrobaczyć i sprawdzić ogólny stan zdrowia.

Pod opieką FPK: 03.03.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
GOŁĄBEK
Jurek Bialik poprosił nas o pomoc w zabraniu na cito gołębia siedzącego przy salonie fryzjerskim na rogu Hallera/Mielecka we Wrocławiu. Okazało się, że ma przycięte pióra (widać to dopiero po rozłożeniu skrzydeł). Trzeba było działać szybko, bo gołąbek nie lata i zagrażało mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Zostanie przekazany do Gruszętnik - gołębie w potrzebie. W kocim DT ptaszek dostał tymczasowe miejsce w klatce, ziarno i wodę.

Pod opieką FPK: 21-22.02.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
BONZO
Został odłowiony z piwnicy przy ul. Tkackiej we Wrocławiu na kastrację. Po odpchleniu, odrobaczeniu, zachipowaniu, szczepieniu i zabiegu kastracji został wypuszczony w miejscu bytowania.

Pod opieką FPK: 21.12.2018-12.02.2019 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
SMYCZEK
Trafił do nas ze wsi Domaszków.

Pod opieką FPK: od 21.12.2018 (DT Marta)
20.01.2019 trafił pod opiekę DT Kocie Gniado (już adoptowany).

koty do adopcji Wroclaw
3 KOTY
Trafiły do nas 3 koty, mamusia i dwójka jej dzieci, z Kędzierzyna Koźla. Będą pod naszą opieką na czas odpchlenia, odrobaczenia, szczepień, kastracji i ewentualnego leczenia. Następnie pojadą do DT Opolu.

Pomagamy Fundacji Kocie Życie, gdyż nie mają, gdzie ich przetrzymać nim zostaną "obrobione" i trafią do ich DT w Opolu. Fundacja Kocie Życie pokryje koszty weterynaryjne, a my ze swojej strony zapewnimy karmę i żwirek na ten czas.

Pod opieką FPK: od 19.01.2019 (DT Marta)
Za jakiś czas trafią pod opiekę Fundacji Kocie Życie.

koty do adopcji Wroclaw
LUDWIŚ
Złapany na ul. Tarnogórskiej we Wrocławiu na leczenie i kastrację. Jeżeli w międzyczasie nie znajdzie domu, chociażby tymczasowego, to po leczeniu i zabiegu wróci w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i wykastrowany
* umaszczenie: biało-czarne

Pod opieką FPK: 18.11.2018-05.01.2019 (DT Marta)
05.01.2019 trafił pod opiekę Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ.

koty do adopcji Wroclaw
BIZON
Kocurek zabrany z zakładu w Krępicach. Był dziki, bojący się człowieka, dlatego po wyleczeniu, zaszczepieniu i kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* wykastrowany
* umaszczenie: czarne
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony

Pod opieką FPK: ???-12.11.2018 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
KEWIN
Młody kocurek zabrany ze wsi pod Opolem, z Małujowic. Miał koci katar, źle oddychał. To oswojony kocurek, ale niestety nikt nie zaoferował mu DT ani DS, dlatego po wyleczeniu, zaszczepieniu i kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* wykastrowany
* umaszczenie: bure, pręgowane
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (06.10)

Pod opieką FPK: 06.10-12.11.2018 (DT Marta)

koty do adopcji Wroclaw
ROKSI
Odłowiona na ul. Swobodnej we Wrocławiu razem z czwórką dzieci. Bardzo chuda i zabiedzona (a jej kociaczki to pulpeciki). Roksi jest płochliwa (boi się człowieka, ucieka), ale łagodna (nie gryzie i nie drapie). Wymaga oswajania. Jeżeli nie znajdziemy dla niej domu, chociażby tymczasowego, to po kastracji i szczepieniu wróci w miejsce bytowania.
* umaszczenie: szylkretowe
* szacowana data urodzenia: 06.2017
* wykastrowana (13.08.2018)
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką FPK: 22.06-09.2018

koty do adopcji Wroclaw
BURA MAMA z Małujowic
Zabrana ze wsi pod Opolem, z Małujowic razem z dziećmi. Po odchowaniu kociaczków i kastracji wróci w miejsce bytowania.
* umaszczenie: bure
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

W DT FPK: od 03.07.2018 (DT Ania).

koty do adopcji Wroclaw
BIAŁO-BURA z Małujowic
Zabrana ze wsi pod Opolem, z Małujowic razem z dziećmi. Po odchowaniu kociaczków i kastracji wróci w miejsce bytowania.
* umaszczenie: biało-bure
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

W DT FPK: od 03.07.2018 (DT Ania).

koty do adopcji Wroclaw
JULIA z Ptasiej
Jej mamusi nie udało nam się odłowić na czas na kastrację. Julia urodziła się w piwnicy budynku do wyburzenia na ul. Ptasiej we Wrocławiu. Jest płochliwa w stosunku do człowieka, ale bardzo łagodna. Wystarczy poświęcić jej czas i okazać dużo miłości, a będzie cudowną domową przylepką.
* umaszczenie: bure
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* szacowana data urodzenia: 15.05.2018

W DT FPK: 25.07-09.08.2018 (DT Marta).
08.08.2018 trafiła pod opiekę Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ.

koty do adopcji Wroclaw
LOGAN z Ptasiej
Jego mamusi nie udało nam się odłowić na czas na kastrację. Logan urodził się w piwnicy budynku do wyburzenia na ul. Ptasiej we Wrocławiu. Jest płochliwy w stosunku do człowieka, ale bardzo łagodny. Wystarczy poświęcić mu czas i okazać dużo miłości, a będzie cudowną domową przylepką.
* umaszczenie: buro-białe
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* szacowana data urodzenia: 15.05.2018

W DT FPK: 25.07-09.08.2018 (DT Marta).
08.08.2018 trafił pod opiekę Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ.

koty do adopcji Wroclaw
ZOJKA z Placu Zgody
Zabrana z placu Zgody we Wrocławiu, po zgłoszeniu przez karmicielkę, że kotka marnieje w oczach i że przestała jeść. Była przez karmiona palcem i inhalowana. Miał stan zapalny w pysiu. Koteczka miała już dwie biopsje, które w sumie nic nie wniosły, gdyż silny stan zapalny nie pozwalał na przeprowadzenie prawidłowo badania. Miała też prześwietlenie oraz USG (w którym wyszło, że najprawdopodobniej kicia ma IBD). Niedawno miała wyrwane dwa ząbki i wycięto jej guza z jamy ustnej, który został wysłany do badania histopatologicznego (to nie rak).
* umaszczenie: czarne
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

W DT FPK: 20.07.2017-06.08.2018 (DT Marta C.).

koty do adopcji Wroclaw
PTYŚ z Elektrociepłowni
Został odłowiony z ul. Łowieckiej we Wrocławiu (z terenu Elektrociepłowni). Został wyleczony ze świerzbu w uszkach oraz wykastrowany. To kocurek, który nadawałby się do życia w domu, niestety nikt przez ten czas się nie zgłosił i musiał zostać wypuszczony w miejscu bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (23.05, 13.06)
* wykastrowany i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 15.05-14.07.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
MAMA KOCIĄT Z TKACKIEJ
Złapana na ul. Tkackiej we Wrocławiu razem z czwórką dzieci. Po kastracji została odwieziona w miejsce bytowania.
* wykastrowana (06.07.2018)

W DT FPK : 26.06-11.07.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
NIKUŚ z Elektrociepłowni
Został odłowiony z ul. Łowieckiej we Wrocławiu (z terenu Elektrociepłowni). Miał raka na oczku dlatego musiało zostać usunięte (była to melanocytoma - po usunięciu oka nie zagraża ryzyko przerzutów). Nikuś jest już również po zabiegu stomatologicznym (3 ząbki zostały wyrwane, a pozostałe zostały wyczyszczone).
* szacowana data urodzenia: 2013
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany
* wykastrowany (w 2016)
* test FIV/FeLV (PCR): ujemny (zdrowy)
* badania krwi (morfologia, biochemia): w normie

W DT FPK: 06.04-07.06.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
STEFAN z Małujowic
Został ponownie zabrany na podtuczenie (był chudy) ze wsi Małujowice pod Opolem (kastrowałyśmy go rok temu). To wspaniały kot o pięknym, czarnym umaszczeniu (ma biały krawacik na szyi). Jest niesamowicie delikatny, łagodny i wrażliwy. Nie ma w sobie w ogóle agresji. Boi się jeszcze człowieka, wymaga doswajania. Bardzo lubi inne koty, dlatego może mieć w nowym domu kocie towarzystwo. Niestety nie nikt nie zaoferował mu domu, nawet tymczasowego, dlatego musiał wrócić w miejsce bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2017
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: od 28.04-03.07.2018 (DT Marta).

koty do adopcji Wroclaw
KOCUR z Tkackiej
Złapany ul. Tkackiej we Wrocławiu razem z kotką-mamą i 4 kociakami. Był bardzo zestresowany, szalał w klatce-łapcę tak bardzo, że aż się poranił. Został szybciutko wykastrowany i wypuszczony w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczona i zaszczepiony (1x)
* wykastrowany

W DT FPK: 26-30.06.2018 (DT Marta).

koty do adopcji Wroclaw
MAMA Karmy
Jej dziecko Karma prawie wpadła nam pod koła na Czajkowskiego we Wrocławiu. Szybkie hamowanie, parkowanie i złapanie. Napotkana Pani powiedziała, że to kociak sąsiada, że On nie da, bo mama kociaka będzie tęsknić. Udało się z Panem porozmawiać (ubogi i nadużywający alkoholu) i bez problemu wyraził zgodę na oddanie Karmy do adopcji oraz przyjął propozycję kastracji mamusi. Mamusia po kastracji oraz wyleczeniu uszek ze świerzba wróciła do domu.
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* wykastrowana i zachipowana

W DT FPK: 19-26.06.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
RODZINKA ZE ŚCINAWY
Koteczka została znaleziona w Ścinawie. Wywiad środowiskowy wykazał, iż jest "niczyja". W dziupli drzewa zostały odnalezione jej dwa kociaki (kocurki). Koteczka została zabrana do bardzo tymczasowego DT na leczenie (dostała antybiotyk Unidox oraz krople do oczu Floxal i Diffadol). Kociaki również miały kropione oczka Floxalem. Cała rodzinka została odpchlona oraz raz odrobaczona. Kotka-mama miała też przez nas robione USG brzuszka, gdyż obawiałyśmy się, że jest w kolejnej ciąży, ale na szczęście po prostu tak się obżerała i dlatego "podejrzanie" wyglądała.

W DT FPK: 05-20.06.2018 (DT Agnieszka).
20.06.2018 trafiły pod opiekę Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ.

koty do adopcji Wroclaw
JACEK i AGATKA z Elektrociepłowni
Zostały nam przyniesione razem z mamą Zuzią przez pracowników z terenu Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka) we Wrocławiu. Zostały przez nas odpchlone, odrobaczone i zaszczepione.
* szacowana data urodzenia: ok 10.05.2018
* odpchlone, odrobaczone (2x) i zaszczepione (1x)

W DT FPK: 10-18.06.2018 (DT Kamila).
18.06.2018 trafiły pod opiekę Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ.
Adoptowane. DT stało się DS :)

koty do adopcji Wroclaw
TESLA z Ptasiej
Została odłowiona na kastracje z uliczki obok stada kotów wolno-żyjących z Elektrociepłowni - na Ptasiej. Niestety podczas pobytu u nas nikt o nią nie zapytał, dlatego po dojściu do siebie po kastracji została wypuszczona w miejscu bytowania - aby zrobić "miejsce" na kolejne kastracje, leczenia, czyli kolejne koty w potrzebie.
* szacowana data urodzenia: 2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* wykastrowana i zachipowana
* umaszczenie: srebrne

W DT FPK: 26.04-18.06.2018 (DT Marta C.).

koty do adopcji Wroclaw
ADAŚ z Elektrociepłowni
Został odłowiony z terenu Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka) we Wrocławiu. Był strasznie brudny, mega zakleszczony, zmęczony, głodny, z ranami na ciele i okropnym stanem zapalnym w jamie ustnej. Miał zabieg stomatologiczny połączony z kastracją. Po szczepieniu wrócił w miejsce bytowania.
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (13.06), zachipowany i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 14.05-15.06.2018 (DT Kamila).

PUZON z Elektrociepłowni
To wolno-żyjący kot widywany przy karmieniu na terenie Elektrociepłowni we Wrocławiu, a złapany na ul. Ptasiej. Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: brak

W DT FPK: 03-26.05.2018 (DT Marta).

TOMUŚ z Małujowic
To wolno-żyjący kot bytujący we wsi Małujowice pod Opolem. Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* wykastrowany i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 28.04-01.06.2018 (DT Marta).

CZARNY z Małujowic
To wolno-żyjący kot bytujący we wsi Małujowice pod Opolem. Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 28.04-01.06.2018 (DT Marta).

TADZIK z Elektrociepłowni
To wolno-żyjący kot bytujący na terenie Elektrociepłowni we Wrocławiu przy ul. Łowieckiej. Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* zachipowany
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 08-13.04.2018 (DT Kamila).

AREK z Elektrociepłowni
To wolno-żyjący kot bytujący na terenie Elektrociepłowni we Wrocławiu przy ul. Łowieckiej. Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* zachipowany
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: 07-13.04.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
MAŁA z Maślickiej
Została zabrana z ul. Maślickiej we Wrocławiu na leczenie i kastrację. Miała zaawansowany koci katar i silny ropny, stan zapalny dziąseł.
* data urodzenia: 2010
* odpchlona, odrobaczona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: dodatni (FIV+)

01-04.03: Broadline, Betamox, Metacam
05-31.03: Unidox, Beta Glukan
20.03: Zabieg stomatologiczny
29.03: Kastracja
04.04: Milprazon

W DT FPK: 01.03-05.04.2018 (DT Kamila).

koty adopcji Wroclaw
Kotka nr 2 ze Swobodnej
Kolejna chora koteczka wyłapana z budowy na Swobodnej. Mała, chuda, z kocim katarem, oczy czerwone, cieknące. Jutro kolejne łapanie pozostałych kotów.
04.03: Stronghold, Floxal, Difadol, Unidox
13.03: Milprazon

W DT FPK: 04.03-06.04.2018 (DT Marta C.).
06.04.2018 - kotka trafiła do DT Za Moimi Drzwiami.

koty adopcji Wroclaw
Kotka nr 1 ze Swobodnej
Naszą nową, tymczasową podopieczną jest chora koteczka wyłapana dzisiaj z budowy na Swobodnej. Mała, chuda, z kocim katarem, oczy czerwone, ropiejące. Jutro podejmiemy kolejną próbę złapania pozostałych kotów z budowy.
03.03: Stronghold, Floxal, Difadol, Unidox
13.03: Milprazon

W DT FPK: 04.03-06.04.2018 (DT Marta C.).
06.04.2018 - kotka trafiła do DT Za Moimi Drzwiami.

koty do adopcji Wroclaw
ANIA z Maślickiej
Złapana na ul. Maślickiej we Wrocławiu w celu kastracji. Okazało się, że najprawdopodobniej jest już wykastrowana. Została odpchlona, odrobaczona oraz pobrano jej krew do badania. Koteczka ma początki kociego kataru i drażliwe uszka.
Na dworze przyszła do nas sama na kicianie, dała się pogłaskać, wziąć na ręce oraz bez oporów włożyć do transportera. Dopiero u weterynarza zaczęła szaleć i nie daje się dotknąć. Najprawdopodobniej bardzo się boi i gdyby dać jej więcej czasu to była by nakolankowym miziakiem. Po wyleczeniu wróci z miejsce bytowania, chyba że ktoś zechce dać jej domek.

01.03: Advocate, Betamox, Metacam

W DT FPK: 01-15.03.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji Wroclaw
Kotka MAŁY Z URAZU
Koteczka była przez nas leczona pare miesięcy temu (w kwietniu 2017) na zapalenie dziąseł, miała wtedy wyrwane parę zębów. Niestety wróciła na leczenie z tego samego powodu. Stan zapalny był tak mocny, że przez 3 dni nic nie mogła jeść. Karmiciel przywiózł nam kotkę na sygnale. Przez parę dni miała dziąsła smarowane Dentiseptem, aby zmniejszyć stan zapalny przed zabiegiem. 10.01.2018 miała wyrwane cztery, tylne zęby w Legwanie. Niestety po 2 tygodniach stan kotki znowu się pogorszył, wykonano RTG i została ponownie poddana zabiegowy, tym razem zostały usunięte wszystkie zęby w Vivawet. Po długiej rekonwalescencji (dziąsła nie chciały się ładnie goić, były ciągle czerwone) została odwieziona w miejsce bytowania.

W DT FPK: 29.12.2017-15.03.2018 (DT Kamila).

koty adopcji Wroclaw
DEMO
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest nieśmiały w stosunku do człowieka, potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni zaufać. Lubi zabawy patyczkami, piórkami i wędką. Nie daję się jeszcze dotknąć i pogłaskać (widać, że by chciał, ale się boi). Wymaga dalszego oswajania i czasu. Dobrze dogaduje się z innymi kotami.

* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

W DT FPK: ??? (DT Ula).
??? - kocurek trafił do DT Za Moimi Drzwiami.

:: MICIA ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie) razem z 5 swoich dzieci. Po odchowaniu kociaków i kastracji wróciła w miejsce bytowania.
* umaszczenie: bure, pręgowane
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota: 07.09-15.12.2017 (DT Marta C).

:: BASTEK ::
Dostałyśmy zgłoszenie, że chory kocurek kręci się od paru dni koło bloku na Nowodworskiej. Ma zaawansowaną Kaliciwirozę: nadżerki w jamie ustnej i na zewnątrz pysia i głośno oddycha/rzęzi. Nie miałyśmy gdzie go przyjąć, ale tak chorego kota nie można zostawić bez pomocy, na pewną śmierć w męczarniach. Podzwoniłyśmy w parę miejsc i udało nam się go umieścić w lecznicy weterynaryjnej Kanwet na Brochowie. Po wyleczeniu został wypuszczony w miejscu bytowania. Ma schronienie i karmienie.
* umaszczenie: biało-bure
* szacowana data urodzenia: styczeń 2016

Pod opieką Przygarnij Kota: 17.11-01.12.2017 (płatny szpitalik, Lecznica Kanwet).

:: BEZA ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Malutka, chuda (1,5kg w dniu przyjęcia) i płochliwa. Tydzień po pierwszym szczepieniu (07.10) źle się poczuła i test na panleukopenię wyszedł dodatni (najprawdopodobniej zafałszowany poszczepiennie). Po wyleczeniu i kastracji wróciła w miejsce bytowania.
* umaszczenie: biało-czarne
* wykastrowana
* szacowana data urodzenia: styczeń 2017
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota: 07.10-02.12.2017 (DT Marta C).

:: FIONA z Małujowic ::
Fiona trafiła do nas z interwencji w Małujowicach. Okazało się, że coś jej dolega... nagle oko zaczęło puchnąć, szarzeć, łzawić, tracić apetyt... Na sygnale trafiła do okulisty: tęczówka zgrubiała, prążki Haba, obrzęk rogówki. Wykonano USG oka na którym okazało się, że siatkówka się odkleja :( Zapalenie błony naczyniowej i jaskra. Niestety wzroku nie udało się uratować. Na szczęście na drugie widzi. Po wyleczeniu i kastracji wróciła w miejsce bytowania.
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota: 25.09-02.12.2017 (DT Marta C.).

:: PSOTKA z Małujowic ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Po kastracji i wyleczeniu kotka wróciła w miejsce bytowania.
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota: 25.09-19.11.2017 (DT Marta C.).

:: KOCUR z Małujowic ::
Zabrany z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Po kastracji i wyleczeniu (nadżerki i ropiejące oczy) wrócił w miejsce bytowania.
* wykastrowany
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony

Pod opieką Przygarnij Kota: 25.09-19.11.2017 (DT Marta C.).

:: LINDA ::
Znaleziona w stanie dramatycznym, wysięk ropy z pysia (smród wyczuwalny z daleka), chuda, odwodniona, ledwo trzymająca się na nogach. Na sygnale zabrana do weterynarza. Wyniki krwi wykazały niewydolność nerek. Zostało wdrożone leczenie. Pare dni później okazał się, że kotka nie jest bezdomna.
Po wielu rozmowach i zapewnieniach Linda została 13.11.2017 przekazana opiekunowi prawnemu. Wierzymy, że to nie było celowe zaniedbanie i że kotka będzie należycie zaopiekowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunem.
Kotka miała wypadek x lat temu, miała wtedy operowaną szczękę. Następnie okazało się, że ma raka w oku i oczko zostało usunięte. Natomiast opiekun nie wiedział o niewydolności nerek. Ostatnie badania krwi robił dokładnie 2 lata temu (widziałyśmy wyniki i były w porządku). Jako że kotka wyglądała od zawsze marnie, nie zauważył pogorszenia. Będziemy monitorować postępy w leczeniu.
* umaszczenie: biało-bure
* szacowana data urodzenia: 2005
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (26.10)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)
* morfologia/biochemia: niewydolność nerek

Pod opieką Przygarnij Kota: 26.10-13.11.2017 (DT Gosia).

:: KOTKA 2 ze Skoroszowic ::
Przywieziona ze wsi z pod Wrocławia (Skoroszowice), razem z 5 małymi kociakami. Po kastracji została odwieziona na wieś. Kociaki zostały do adopcji.
* umaszczenie: biało-bure
* odpchlona (Frontline) i odrobaczona (Milprazon)
* wykastrowana (19.10)

Pod opieką Przygarnij Kota: 17-24.10.2017 (DT Kamila).

:: KOTKA 2 ze Skoroszowic ::
Przywieziona ze wsi z pod Wrocławia (Skoroszowice). Po kastracji została odwieziona na wieś.
* umaszczenie: bure
* odpchlona (Frontline) i odrobaczona (Milprazon)
* wykastrowana (19.10)

Pod opieką Przygarnij Kota: 19-24.10.2017 (DT Kamila).

:: KOTKA z Małujowic ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Po kastracji wróciła w miejsce bytowania.
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* wykastrowana (11.09.2017)

Pod opieką Przygarnij Kota: 10-25.09.2017 (DT Marta C.).

:: KOCUREK z Małujowic ::
Zabrany z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Po kastracji wrócił w miejsce bytowania.
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* wykastrowany

Pod opieką Przygarnij Kota: 10-25.09.2017 (DT Marta C.).

:: KRZYWE NÓŻKI z Małujowic ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Nazywana przez karmiciela Krzywe Nóżki, ponieważ ma okropną krzywice przednich łapek (aż kuleje). Po kastracji wróciła w miejsce bytowania.
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* wykastrowana

Pod opieką Przygarnij Kota: 07-25.09.2017 (DT Marta C.).

:: KOTKA z Jelcza ::
Pod nasze skrzydła trafiła koteczka z Jelcza Laskowice z tego posta. Mimo zaawansowanej ciąży postanowiłyśmy poddać ją zabiegowi. Aktualnie dochodzi do siebie. Kotka jest bardzo wyniszczona, brzuch bardzo rozciągnięty licznymi ciążami, uszy chore (prawdopodobnie grzybek). Po rekonwalescencji została oddana karmicielce, która zobowiązała się postawić kotce przy swoim domu budkę oraz wyleczyć uszka.
* wykastrowana (04.09.2017)

Pod opieką Przygarnij Kota: 04-09.09.2017 (DT Marta C.).

:: KOTKA z Małujowic ::
Zabrana z interwencji w miejscowości Małujowice (opolskie). Po dojściu do siebie po kastracji została odwieziona w miejsce bytowania.
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* wykastrowana

Pod opieką Przygarnij Kota: 18.08-07.09.2017 (DT Marta C.).

:: CZAREK z placu Zgody ::
Zgłoszono nam, iż na placu Zgody we Wrocławiu jest stado kotów, wszystkie niewykastrowane, a jeden kot słania się na nogach (Zojka). Kocur nazywany przez karmicielkę Czarkiem musiał mieć wyrwaną większość zębów (30.08.2017). Po dojściu do siebie został wypuszczony w miejscu bytowania. Karmicielka nie zgodziła się na kastracje kocurów.
* odrobaczony i zaszczepiony (06.09.2017)
* wykastrowany

Pod opieką Przygarnij Kota: 20.07-07.09.2017 (DT Marta C.).

:: KUBA z Urazu ::
Zamiast przygotowywać się do świąt pojechałyśmy do miejscowości Uraz, gdzie udało nam się złapać trzeciego chorego kota, Kubę. Bardzo mizerny, licha sierść, liczne rany na ciele, jakieś zgrubienie na tylnej łapie, lekko na nią utyka. Rany na szczęce. Natomiast w najgorszym stanie jest oko. Wygląda to na wieloletni koci katar lub uraz mechaniczny, gdyż stan jest ciężki, dużo ciągnącej się ropy, nie chce go otwierać, kropienie źle znosi, bardzo go boli :( Po wielotygodniowym leczeniu stanu zapalnego oka, Kuba miał dwie operacje korekcji powieki (sierść mu się wywijała i podrażniała oko). Oczko już teraz otwiera, nabrał masy, wypiękniał i został wypuszczony w miejscu bytowania.
* wykastrowany (13.04.2017)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)
* odrobaczony

Pod opieką Przygarnij Kota: 13.04-24.07.2017 (DT Marta C.)

:: GONZO z Ołtaszyna ::
Pewne małżeństwo karmiło stado kotów na przydomowym ogródku na Ołtaszynie. Samo dokarmianie bez kastracji powodowało powiększanie się liczby kotów. Po jakimś czasie dotychczasowi karmiciele wyprowadzili się, ale na szczęście nowi właściciele mieszkania zaniepokojeni ilością kotów poprosili nas o interwencje w celu kastracji stada.
* wykastrowany (19.05.2017)
* odrobaczony i zachipowany

Pod opieką Przygarnij Kota: 18-26.05.2017 (DT Marta C.)

:: KOCUR z Ołtaszyna ::
Pewne małżeństwo karmiło stado kotów na przydomowym ogródku na Ołtaszynie. Samo dokarmianie bez kastracji powodowało powiększanie się liczby kotów. Po jakimś czasie dotychczasowi karmiciele wyprowadzili się, ale na szczęście nowi właściciele mieszkania zaniepokojeni ilością kotów poprosili nas o interwencje w celu kastracji stada.
* wykastrowany
* odrobaczony

Pod opieką Przygarnij Kota: 18-26.05.2017 (DT Marta C.)

:: LESIU z Ołtaszyna ::
Pewne małżeństwo karmiło stado kotów na przydomowym ogródku na Ołtaszynie. Samo dokarmianie bez kastracji powodowało powiększanie się liczby kotów. Po jakimś czasie dotychczasowi karmiciele wyprowadzili się, ale na szczęście nowi właściciele mieszkania zaniepokojeni ilością kotów poprosili nas o interwencje w celu kastracji stada.
* wykastrowany (25.04.2017)
* odrobaczony, zaszczepiony (12.05.2017) i zachipowany

Pod opieką Przygarnij Kota: 08-26.05.2017 (DT Marta C.)

:: MATKA z Ołtaszyna ::
Pewne małżeństwo karmiło stado kotów na przydomowym ogródku na Ołtaszynie. Samo dokarmianie bez kastracji powodowało powiększanie się liczby kotów. Po jakimś czasie dotychczasowi karmiciele wyprowadzili się, ale na szczęście nowi właściciele mieszkania zaniepokojeni ilością kotów poprosili nas o interwencje w celu kastracji stada.
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota: 08-26.05.2017 (DT Marta C.)

:: MAŁY z Urazu ::
Jakby nieszczęść było mało to okazało się, że matka Wandzi z Urazu zwana "Małym" też ma stan zapalny dziąseł z powodu strasznego kamienia nazębnego. Aż dziwne, że ma apetyt. Od razu została umówiona na czyszczenie kamienia (07.04.), a po oczyszczeniu ząbków okazało się, że duża ilość nadawała się do natychmiastowego usunięcia :( Dodatkowo była są BAAARDZO zarobaczona (nie pokażemy zdjęć co z nich wychodzi, bo ledwo my na to patrzymy) oraz zakleszczone. Zrobiłyśmy jej badania krwi. Wyszedł wysoki cukier oraz gorsze wyniki wątrobowe. Po podleczeniu wróciła w miejsce bytowania. Karmiciel dostał nakaz lepszego żywienia kotów.
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota: 04-13.04.2017 (DT Marta C.)

:: WANDZIA z Urazu ::
Powrócił temat kotów z Urazu. Wandzia, która była u nas rok temu na 2-miesięcznym leczeniu zapalenia dziąseł od jakiegoś czasu znowu nie je... mimo braku miejsca i środków nie mogłyśmy jej zostawić bez pomocy. W maju 2016 miała usunięte prawie wszystkie zęby, poza kłami, ale niestety problem powrócił. Dziąsła są mocno spulchnione i zaognione. Dodatkowo Wandzia od paru dni chyba się też nie wypróżnia, bo ma złogi kałowe w jelitach. Dostała parafinę, antybiotyk i steryd. Zrobiłyśmy jej badania krwi. Wyszła anemia oraz gorsze wyniki nerkowe. Po podleczeniu wróciła w miejsce bytowania. Karmiciel dostał nakaz lepszego żywienia kotów.
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota: 04-13.04.2017 (DT Marta C.)

:: NIKODEM z Kurkowej ::
Wyłapany z stada żyjącego na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Został odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Dodatkowo dostawał antybiotyk oraz miał kropione. oczko. Po dojściu do siebie został wypuszczony w miejscu bytowania i dokarmiania (codziennie przez nas).
* wykastrowany
* odrobaczony

Pod opieką Przygarnij Kota: 18.03-13.04.2017 (DT Marta C.)

:: KOTKA z Wróbla ::
Wyłapana z stada żyjącego przy ul. Wróbla we Wrocławiu. Została odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana. Po dojściu do siebie została wypuszczona w miejscu bytowania. Ma tam codzienne karmienie oraz schronienie w piwnicy karmiciela.
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota: 18.03-04.04.2017 (DT Marta C.)

:: ULA z Kurkowej ::
Wyłapana z stada żyjącego na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Została odpchlona, odrobaczona i wykastrowana. Po dojściu do siebie została wypuszczona w miejscu bytowania i dokarmiania (codziennie przez nas).
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota: 31.03-04.04.2017 (DT Marta C.)

:: ELA z Kurkowej ::
Wyłapana z stada żyjącego na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Została odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana. Po dojściu do siebie została wypuszczona w miejscu bytowania i dokarmiania (codziennie przez nas).
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota: 11.03-02.04.2017 (DT Marta C.)

Odebrany przez opiekuna, Pana Lesława. Leon jest kotem wychodzącym. Pan Lesław jest przeciwny kastracji oraz nie dał się przekonać do niewypuszczania swoich kotów w tak ruchliwym miejscu. Niestety nic nie mogłyśmy w tej sytuacji zrobić.
---
:: RUDZIK ::
Został znaleziony na ul. Robotniczej we Wrocławiu (przy dworcu Świebodzkim). Miziak i przylepka. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: sierpień 2015
* odrobaczony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota 15-22.02.2017 (DT Justyna)


Koty nie do adopcji, przebywające u nas podczas kastracji i leczenia.

:: PABLO z Kurkowej ::
Wyłapany z stada żyjącego na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Został wykastrowany, odpchlony, odrobaczony i przetestowany FIV/FeLV: ujemny (zdrowy). Źle znosił oklatkowanie i kontakt z człowiekiem. Po dojściu do siebie został wypuszczony w miejscu bytowania i dokarmiania (codziennie przez nas).

Pod opieką Przygarnij Kota: 31.10-03.11.2016 (DT Marta W.)

:: WIKA ::
Zabrana z Wilczyc wraz z trójką maluchów. Była w bardzo złym stanie, praktycznie przelewała się przez ręce, nie wiedziałyśmy czy przeżyje. Na szczęście pięknie doszła do siebie, nabrała sił i zdrowia. Niestety nie udało nam się znaleźć Wice domu, nawet tymczasowego, dlatego została wypuszczona w miejscu bytowania.
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (1x) i zachipowana (616096700034973)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij Kota: DT Marta Cz. (01.07-27.08.2016)


:: IVO ::
IVO to kocurek zabrany na leczenie i kastrację z dużej firmy na Kowalach (na terenie której żyje sporo kotów). Pracownica firmowej kantyny poinformowała nas, że kocurek od jakiegoś czasu nie je. Został wyłapany (26.06.2016) i następnego dnia zawieziony do weterynarza (kocurek jest dziki, nie dał sobie obejrzeć oczka, musiał zostać poddany narkozie, zatem przy okazji został od razu wykastrowany). Miał koci katar i niestety jedno oczko mocno zniszczone, jest już jakaś narośl/bielmo. Ivo dostawał antybiotyk (Unidox), drogie kropelki do oczu (Floxal) i dodatkowo osłonkę przy antybiotykoterapii. Ivo miał też pełno wszołów. Po wyleczeniu został wypuszczony w miejsce bytowania. Przebywał pod opieką PrzygarnijKOTA w DT u Marta Cz.

:: RAMBO z Kurkowej ::
Był wolno-żyjącym kocurkiem z Kurkowej. Została złapany 16.06.2016 na leczenie, gdyż od tygodnia wyglądał coraz gorzej, w końcu pojawiła się ropa w oczach i coś w rodzaju błotka w pysiu - musiałyśmy mu pomóc. Miał już mocno zaawansowany koci katar. Wydzieliny z nosa podrażniły tak nosek, że zaczął mu krwawić. Kichał non stop zaflegmiając wszystko wkoło. Oczy praktycznie w całości zasłonięte trzecią powieką. Jakby tego było mało Rambo dziwnie chodzi, kołysząc się na boki... Najgorszy był spadek wagi, z dużego, 5-kilowego kota, zrobiło się z niego pół kota. Następnego dnia byłyśmy z Rambulkiem u weta... wiadomo pierwsza diagnoza to zaawansowany koci katar, ale jak zawsze najpierw robimy testy FIV/FeLV i przy tak chorym kocie oczywiście szczegółową morfologię i biochemię... czekamy na wynik testu paskowego... i niestety FIV (koci HIV)... to nie wyrok, ale tylko gdy kot jest w dobrej kondycji. Mimo wszystko wdrażamy leczenie kociego kataru i czekamy na pozostałe wyniki z laboratorium. O godzinie 18 są wyniki, które zwalają nas z nóg, nerki Rambo są w fatalnym stanie, praktycznie już nie pracują... zalecenia dwóch weterynarzy to szybka eutanazja... Musiałyśmy uśpić Rambo, zanim zaczął bardzo cierpieć. Odszedł cichutko, przy swojej karmicielce. Pozostały tylko łzy i żal. Bardzo nam przykro, bardzo nam smutno, wiemy że to była słuszna decyzja, ale ciężko się z tym pogodzić :'( Żegnaj Rambo...


:: Więcej zdjęć ::
:: WANDZIA z Urazu ::
Została zabrana 21.04.2016 z miejscowości Uraz na leczenie. Kilkuletnia koteczka, która ważyła tyle co mały kociak 2,40kg. Wyjątkowo chuda, odwodniona i słaba. Miała koci katar, który na zewnątrz objawia się delikatną wydzieliną z oka, natomiast oskrzela miała "zawalone". Nic też jadła nic od długiego czasu, a to dlatego, że miała straszne zapalenie dziąseł, aż takie, że ból nie pozwalał jej jeść. Dostawała antybiotyk, lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i kroplówki. 19.05.2016 miała zabieg usunięcia prawie wszystkich ząbków (zostały tylko kły). Następnie dostawała steryd, aby zmniejszyć stan zapalny dziąseł. Gdy dziąsła zaczęły wyglądać już dobrze, a Wandzia przybrała na masie (prawie 1,5kg), była gotowa do oddania. 18.06.2016 Wandzia została odwieziona w miejsce bytowania.

:: CZARNA ::
[*] Niestety nie udało się... musiałyśmy skrócić męki Czarnej. Mimo starań naszych i wetów stan koteczki się nie poprawiał. Transfuzja nie dawała żadnych efektów, kotka nadal krwawiła, praktycznie wykrwawiała się nam... decyzja była ciężka, ale chyba jedyna. Dałyśmy ciało Czarnej na sekcję na Kliniki na Grunwaldzie (300zł), musimy wiedzieć co jej było, musimy! Czekamy na wyniki.
---
Czarna poza traumą i smutkiem pozostawiła spory dług, prawie 1500zł, do tej pory udało się uzbierać ok 500zł z tego co wiemy (dostajemy rozliczenia raz na miesiąc). Błagamy o pomoc w spłacie długu.


:: Więcej zdjęć ::
:: KRZYWOUSTA z Kurkowej ::
Naszą podopieczną była kotka Krzywousta (ma zniekształcone usteczka) wyłapana z wolno-żyjącego stada na Kurkowej. Kotka potrzebowała natychmiastowego leczenia. Wyglądała jakby miała zaawansowany koci katar, jednak okazało się, że jest gorzej, ma niestety ZAPALENIE PŁUC. Dostawała silny antybiotyk (Floron). Kotka była karmiona przez Martę ze strzykawki RC Convalescencem, gdyż niestety nie miała w ogóle apetytu. Zrobiłyśmy RTG i morfologie > miała strasznie niski poziom leukocytów dlatego zostały zrobione testy białaczka/FIV (wyszły ujemne). Podejrzenie padło również na panlekopenie, ale test również wyszedł ujemny. Niestety nie udało się uratować Krzywoustej. Mimo leczenia, kroplówek kotki stan się pogarszał... było tak źle, że podjęłyśmy decyzję o eutanazji. Nie mogłyśmy patrzeć jak cierpi. Nie zrobiłyśmy sekcji, aby nie tracić pieniążków, ale teraz żałujemy... ciągle się zastanawiamy co jej dolegało... wet podejrzewał białaczkę kości, możliwy był też rak (guzki widoczne na RTG). Niestety stan kotki tak szybko się pogorszył, że choroba nie została zdiagnozowana.

:: ZOSIA z Kurkowej ::
Złota Zosia to wolno-żyjąca kotka ze stada z Kurkowej. Kotka jest już po kastracji. Niestety podczas operacji okazało się, że kotka nie jest w dobrej kondycji, miała wiele cyst na jajnikach, a macica była bardzo krucha. Źle zniosła narkozę i długo się dobudzała. Była przez jakiś czas na antybiotyku i obserwacji w DT u Kamili. Po wykurowaniu została wypuszczona w miejsce bytowania.

NASI PRZYJACIELE

koty do adopcji Wroclaw
BIURO RACHUNKOWE JWW
Od 2018 JWW prowadzi nam księgowość. Dziękujemy z całego serca za wspaniałą współpracę!
www.jww.pl
koty do adopcji Wroclaw
AGENCJA CARTED
Carted zajmuję się pozycjonowaniem naszej strony. Dziękujemy!
www.carted.pl