INTERWENCJE 2018


koty do adopcji WroclawNIKODEM z Kurkowej
Naszym nowym podopiecznym w DT jest Nikodem. To wolno-żyjący kocurek bytujący na terenie Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka). Był przez nas kastrowany i leczony w marcu 2017. Niestety znowu gorzej wygląda, katar, ropa w oczach oraz olbrzymi ropień na uchu. Został ponownie wyłapany na leczenie.
Myślałyśmy, że to np "tylko" koci katar... ale niestety okazało się, że Nikodem ma RAKA, czerniaka na oku i musi być jak najszybciej usunięte. Została pobrana krew na badania, morfologia, biochemia, tarczyca oraz PCR na białaczkę, gdyż jakby nieszczęść było mało to w teście paskowym wyszła ledwo widoczna kreseczka przy FeLV :( Wyniki PCR (genetyczne, najbardziej wiarygodne) będą za 10-14 dni, pozostałe już są i są w miarę ok.
W poniedziałek kolejna wizyta u okulisty na której zostaną wykonane specjalistyczne badania jak m.in badanie dna oka. Wtedy też zostaną zrobione zdjęcia na których będzie widać czerniaka, teraz nie chcemy go stresować, dla samych tylko zdjęć. Niestety czerniak jest zazwyczaj złośliwy i często ma przerzuty. Nikuś ma okropnie powiększone węzły chłonne :(
Będzie potrzebna histopatologia oraz czekają nas też usg i rtg w celu szukania ewentualnych przerzutów. Zaczynamy walkę o życie i zdrowie Nikusia! www.pomagam.pl/nikus

06.04: Effiopro, Milprazon
07.04: Unidox, steryd, badania krwi

Pod opieką FPK: od 06.04.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji WroclawTADZIK z Kurkowej
Naszym kolejnym nowym podopiecznym w DT biało-bury kocurek (jeszcze nie ma imienia). To wolno-żyjący kit bytujący na terenie Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka). Został odłowiony na kastracje.

Po odpchleniu, odrobaczeniu, zachipowaniu, szczepieniach i kastracji wróci w miejsce bytowania.

Pod opieką FPK: od 08-13.04.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji WroclawAREK z Kurkowej
Naszym kolejnym nowym podopiecznym w DT jest burasem (jeszcze nie ma imienia). To wolno-żyjący kocurek bytujący na terenie Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka). Od ok miesiąca zaczął się pojawiać przy karmieniu. W końcu udało się go złapać.

Po odpchleniu, odrobaczeniu, zachipowaniu, szczepieniach i kastracji wróci w miejsce bytowania.

Pod opieką FPK: od 07-13.04.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji WroclawMAŁA z Maślickiej
Została zabrana z ul. Maślickiej we Wrocławiu na leczenie i kastrację. Miała zaawansowany koci katar i silny ropny, stan zapalny dziąseł.
* data urodzenia: 2010
* odpchlona, odrobaczona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: dodatni (FIV+)

01-04.03: Broadline, Betamox, Metacam
05-31.03: Unidox, Beta Glukan
20.03: Zabieg stomatologiczny
29.03: Kastracja
04.04: Milprazon

Pod opieką FPK: 01.03-05.04.2018 (DT Kamila).

koty adopcji WroclawKotka nr 2 ze Swobodnej
Kolejna chora koteczka wyłapana z budowy na Swobodnej. Mała, chuda, z kocim katarem, oczy czerwone, cieknące. Jutro kolejne łapanie pozostałych kotów.
04.03: Stronghold, Floxal, Difadol, Unidox
13.03: Milprazon

Pod opieką FPK: 04.03-06.04.2018 (DT Marta C.).
06.04.2018 - kotka trafiła do DT Za Moimi Drzwiami.

koty adopcji WroclawKotka nr 1 ze Swobodnej
Naszą nową, tymczasową podopieczną jest chora koteczka wyłapana dzisiaj z budowy na Swobodnej. Mała, chuda, z kocim katarem, oczy czerwone, ropiejące. Jutro podejmiemy kolejną próbę złapania pozostałych kotów z budowy.
03.03: Stronghold, Floxal, Difadol, Unidox
13.03: Milprazon

Pod opieką FPK: 04.03-06.04.2018 (DT Marta C.).
06.04.2018 - kotka trafiła do DT Za Moimi Drzwiami.
koty do adopcji WroclawANIA z Maślickiej
Złapana na ul. Maślickiej we Wrocławiu w celu kastracji. Okazało się, że najprawdopodobniej jest już wykastrowana. Została odpchlona, odrobaczona oraz pobrano jej krew do badania. Koteczka ma początki kociego kataru i drażliwe uszka.
Na dworze przyszła do nas sama na kicianie, dała się pogłaskać, wziąć na ręce oraz bez oporów włożyć do transportera. Dopiero u weterynarza zaczęła szaleć i nie daje się dotknąć. Najprawdopodobniej bardzo się boi i gdyby dać jej więcej czasu to była by nakolankowym miziakiem. Po wyleczeniu wróci z miejsce bytowania, chyba że ktoś zechce dać jej domek.

01.03: Advocate, Betamox, Metacam

Pod opieką FPK: 01-15.03.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji WroclawKotka MAŁY Z URAZU
Koteczka była przez nas leczona pare miesięcy temu (w kwietniu 2017) na zapalenie dziąseł, miała wtedy wyrwane parę zębów. Niestety wróciła na leczenie z tego samego powodu. Stan zapalny był tak mocny, że przez 3 dni nic nie mogła jeść. Karmiciel przywiózł nam kotkę na sygnale. Przez parę dni miała dziąsła smarowane Dentiseptem, aby zmniejszyć stan zapalny przed zabiegiem. 10.01.2018 miała wyrwane cztery, tylne zęby w Legwanie. Niestety po 2 tygodniach stan kotki znowu się pogorszył, wykonano RTG i została ponownie poddana zabiegowy, tym razem zostały usunięte wszystkie zęby w Vivawet. Po długiej rekonwalescencji (dziąsła nie chciały się ładnie goić, były ciągle czerwone) została odwieziona w miejsce bytowania.

Pod opieką FPK: 29.12.2017-15.03.2018 (DT Kamila).

koty adopcji WroclawDEMO
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest nieśmiały w stosunku do człowieka, potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni zaufać. Lubi zabawy patyczkami, piórkami i wędką. Nie daję się jeszcze dotknąć i pogłaskać (widać, że by chciał, ale się boi). Wymaga dalszego oswajania i czasu. Dobrze dogaduje się z innymi kotami.

* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: ??? (DT Ula).
??? - kocurek trafił do DT Za Moimi Drzwiami.

koty do adopcji WroclawKotka FETA
Naszą nową podopieczną jest kotka Fetka. Chuda, osowiała, bez apetytu, z chorymi uszami, chorym płucem oraz z olbrzymim ropniem na szyi (z którego sączy się ropa i krew). Zrobiłyśmy jej badania krwi oraz pojechałyśmy na tomograf (w celu sprawdzenia czy nie ma polipów - czekamy na opis). Nisko w uszach ma dużo płynu niewiadomego pochodzenia. Ma też guza w prawym płucu (ale niestety za głęboko do biopsji). Miała rozcinany i czyszczony ropień na szyi. Ma mieć czyszczony 2x dziennie. Ma dziwne spojrzenie, jakby martwe, czeka nas też okulista po nowym roku.

Kotka ma apetyt, czuję się chyba znośnie...

Pod opieką FPK: 27.12.2017-... (Marta C).

INTERWENCJE 2017

INTERWENCJE 2016

INTERWENCJE 2015