INTERWENCJE 2015


Koty nie do adopcji, przebywające u nas podczas kastracji lub/i leczenia.

:: KOCUREK ZE STUDZIENNEJ ::
Nasz nowy, tymczasowy podopieczny to wolno-żyjący kocurek ze Studziennej. Został złapany w fatalnym stanie, ma wielką ranę na tylnej łapie (na udzie), całą zaropiałą - zdjęcia nie pokazują jak bardzo jest źle (czekamy na foty zrobione u weta, może będzie lepiej widać ogrom jego nieszczęścia). Został od razu zabrany do weta na oczyszczenie rany, dostaje antybiotyk (Floron). Do tej pory kosztował nas 127zł za weta. Leczenie potrwa ok 4-6 tygodni.

lipiec 2015

:: KOCUREK Z TĘCZOWEJ ::
Nasz najnowszy, tymczasowy podopieczny to kocurek z Tęczowej. Złapany, gdyż zgłoszono nam, że mały kociak mocno kuleje i trzeba mu pomóc. Kocurek jest dorosły (ale młody, na oko roczny, może2-letni, choć zęby ma połamane,ale bialutkie) i nie ma żadnych widocznych obrażeń (wet nic nie wymacał). Niestety mega chory, ma wyjątkowo napuchnięte węzły chłonne, jest aktualnie na silnym antybiotyku. Jakby tego było mało to ma bardzo chore, jedno oczko, jest obrzęk, rogówka przerasta i robi się bielmo, dostaje różne krople parę razy dziennie (m.in. bardzo szczypiący Naclof oraz Cornergel). Kocurek po wyleczeniu i kastracji zostanie wypuszczony w miejsce bytowania (jest tam karmiony). Trzymajcie kciuki za jego szybki powrót do zdrówka!

lipiec 2015

:: BURY NR 2 Z PRZYCHODNI ::
Nasz kolejny, tymczasowy podopieczny to już drugi kocurek z Łowieckiej. Bardzo chory, na tyle źle się czuł, że praktycznie nie miał siły uciekać i dał się złapać "ręcznie". Jest już w trakcie leczenia w DT u Marty.

lipiec 2015

:: KOTKA Z JUTROSIŃSKIEJ ::
Nasza nowa, tymczasowa podopieczna to kicia złapana na kastracje na Justrosińskiej. Miała zabieg kastracji w dniu 04.07.2015. Po okresie rekonwalescencji i odrobaczeniu wróciła w miejsce bytowania (mieszka przy jednorodzinnym domku, gdzie ma codzienne karmienie i dostała ocieplaną budkę od PrzygarnijKOTA, w której od razu się zadomowiła).

lipiec 2015

:: TRIKOLORKA Z MOKRONOSU DOLNEGO ::
Znowu bezdomne koty... została już zabrana z jedna kicia na kastracje. Niestety ma grzybka na uszkach i jest w trakcie leczenia. Druga kotka ma dwa maluszki, jak je odkarmi to zostanie wyłapana na zabieg.
Została odwieziona (02.07.2015) w miejsce bytowania w Mokronosie.

:: RODZINKA Z INOWROCŁAWSKIEJ ::
Nasi kolejni podopieczny (06.06.2015) to dzielna mamusia z czwórką maleńtasków. Maluszki jak dorosną będą do adopcji, a mamusia po kastracji wróci w miejsce bytowania. Maluszki mają koci katar (są w trakcie leczenia).

:: SREBRNA Z INOWROCŁAWSKIEJ ::
Naszą kolejną tymczasową podopieczną (06.06.2015) jest kotka z ul. Inowroclawskiej, złapana w celu kastracji. W DT u Marty (PrzygarnijKOTA) została też odpchlona oraz odrobaczona. Po rekonwalescencji zostanie wypuszczona w miejscu bytowania.

:: KOTKA Z WĄSKIEJ ::
Naszą kolejną tymczasową podopieczną (06.06.2015) jest kotka z ul. Wąskiej, złapana w celu kastracji. W DT u Marty (PrzygarnijKOTA) została też odpchlona oraz odrobaczona. Po rekonwalescencji zostanie wypuszczona w miejscu bytowania.

:: MAŁA KOTKA Z INOWROCŁAWSKIEJ ::
Mała koteczka zabrana (05.06.2015) z kolejnej piwnicy na Inowrocławskiej/ Legnickiej we Wrocławiu. Miała koci katar, została wyleczona. Przebywała w naszym DT u Beatki, a potem trafiła do Gosi, która znalazła jej domek (01.07.2015) wraz z braciszkiem, który został później dołapany.

:: TRZY KOCIAKI Z INOWROCŁAWSKIEJ ::
Nasi kolejni podopieczny. Trzy małe kociaczki zabrane z jednej z piwnic na Inowrocławskiej/Legnickiej we Wrocławiu (dwa złapane 02.06, a trzeci dołapany następnego dnia). Na mamusie wciąż trwa "polowanie". Dwie dziewczynki i jeden kocurek. Wszystkie niestety mają okropną biegunkę. DT-Anna (PrzygarnijKOTA).


:: Więcej zdjęć ::
:: BATMANEK Z MOKRONOSU DOLNEGO ::
Kocurek został złapany na kastracje. Niestety ma jakąś alergie pokarmową oraz zapalenie dziąseł - zostało wdrożone leczenie, jest na sterydach.


:: Więcej zdjęć ::
:: BURA Z MOKRONOSU DOLNEGO ::
Kicia została złapana na kastracje. Aktualnie dochodzi do siebie po zabiegu. Zostało również wdrożone leczenie, gdyż ma mocne zapalenie dziąseł, jeżeli kuracja nie przyniesie konkretnego efektu, najprawdopodobniej będzie trzeba rozważyć usuniecie części lub wszystkich ząbków.

:: RODZINKA Z KOWAL ::
Kotka od 6 lat mieszkała na terenie dużej firmy na Kowalach we Wrocławiu (spała w Kotłowni). Rodziła co roku, dopiero w maju 2015 została złapana wraz z czwórką małych. Była lekko wychudzona, ale głównie bardzo zmęczona. Została wykastrowana. Cała rodzinka przebywała w DT u Beaty (PrzygarnijKOTA), ale z powodu wyjazdu Beatki w czerwcu 2015 została przeniesiona do DT u Gosi (Za Moimi Drzwiami), która znalazła szybko kociaczkom nowe domki, jedynie mamusia KAWKA nadal szuka domku.

Maj 2015

:: BURY Z PRZYCHODNI ::
Kocurek został złapany na ul. Łowieckiej we Wrocławiu na kastracje i leczenie. Miał wielką przepuklinę na brzuszku, jakąś rankę na boku oraz wszoły. Po wyleczeniu i rekonwalescencji został wypuszczony w miejsce bytowania.

Przebywał w DT u Marty (PrzygarnijKOTA).
Maj 2015

:: KOTKI Z WĄSKIEJ ::
Na ul. Wąskiej we Wrocławiu została złapana w celu kastracji wolno-żyjąca koteczka wraz z malusią kicią. Malutka była chora na koci katar, została wyleczona i znalazła już dobry, stały domek. Mamusia została wykastrowana (była już w kolejnej ciąży) i wypuszczona w miejsce bytowania (ma karmicielkę oraz ciepłą piwnicę). Obie przebywały w DT u Marty (PrzygarnijKOTA).

Przebywał w DT u Marty (PrzygarnijKOTA).
Kwiecień-Maj 2015

:: RODZINKA Z OPOROWA ::
Cztery paro-miesięczne kociaki (3 kocurki i kotka) z długowłosą mamą mieszkały na budowie na Oporowie we Wrocławiu (ul. Sobótki) - nie miały schronienia (mieszkały pod krzakami) i nikt ich nie karmił (czasem robotnicy). Podobno pojawił się tam LIS, który zaczął polować na te maluchy. Kamila z PrzygarnijKOTA z pomocą Anety z FOPu złapały rodzinkę i zawiozły do DT u Beatki.

Popularne posty