DO ADOPCJI


W przypadku zainteresowania adopcją pierwszym krokiem jest wypełnienie
ANKIETY PRZED-ADOPCYJNEJ.
Po zapoznaniu się z odpowiedziami odezwiemy się w ciągu max 48h w celu umówienia się na wizytę przed-adopcyjną. Zazwyczaj najpierw zapraszamy do Domu Tymczasowego na zapoznanie z kotem/kotami, a następnie odwiedzamy przyszły dom. Nie robimy rewizji mieszkaniowej, tylko chcemy doradzić co i jak należy zabezpieczyć/osiatkować lub sprawdzamy czy wszystko jest poprawnie już zamontowane. Spotkania są niezobowiązujące dla żadnej ze stron i nie należy się ich obawiać :) Chcemy tylko poznać ludzi, którym mamy oddać nasze kochane i wychuchane kociaki :) Adopcja wiąże się z podpisaniem umowy adopcyjnej.
Szukamy tylko domów niewychodzących, czyli bez możliwości wychodzenia przez kota na dwór.
Wymagamy osiatkowania balkonu i okien (także zabezpieczenia uchylnych) - przed adopcją.

kot, koty do adopcji Wroclaw :: DAWID ::
To oswojony, łagodny i spokojny kocurek. Uwielbia głaskanie po całym ciele. Toleruje inne koty, unika konfliktów. Jest duży (5kg), ale delikatny jak misio. Uwielbia się bawić i ganiać za wędką.

* szacowana data urodzenia: styczeń 2017
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* wykastrowany (24.01.2018) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)
* umaszczenie: biało-rude

Jego historia: Zaczął pojawiać się podczas karmienia wolno-żyjących kotów na Kurkowej/Łowieckiej we Wrocławiu. Nigdy wcześniej nie był przez nas widziany. Możliwe, że żył wewnątrz terenu Elektrociepłowni i dopiero teraz znalazł naszą stołówkę. Dał się wziąć na ręce i włożyć do transporterka. Niesamowicie brudny, zapchlony, zakleszczony oraz poraniony (został nawet wyciągnięty wbity pazur z jego szyi). W lewym uszku jest widoczny mały polip, możliwe, że niedługo będzie trzeba go usunąć - uszka ma smarowane Oridermylem, gdyż ewidentnie go swędzą. Kolejna kontrola uszu niebawem.

Pod opieką FPK od 22.01.2018 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji Wroclaw :: NATASZKA ::
To oswojona i mizialska koteczka, która uwielbia wylegiwać się na kanapie. Mogłaby siedzieć na kolanach cały czas. Domaga się miziania, a gdy nie ma już ochoty to zadziornie to okazuje, jest prześmieszna :) Jest bardzo spokojna, bardzo dużo śpi. Źle się czuję wśród kotów, toleruje je, ale nie przepada, szuka zatem domku gdzie będzie kocim jedynakiem. Chcemy, aby miała miłość człowieka na wyłączność.

* szacowana data urodzenia: 2013
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (2x)
* wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)
* umaszczenie: dymne

Jej historia: Pojawiła się nagle w stadzie wolno-żyjących kotów na Kurkowej/Łowieckiej we Wrocławiu. Nigdy wcześniej nie była przez nas widziana. Miała problem z chodzeniem, co chwilę potykała się lub przewracała. Prawdopodobnie uległa wypadkowi, nerw w przedniej łapce został uszkodzony i nastąpił przykurcz. Tylko amputacja wchodziła w grę. Bardzo dobrze sobie radzi na trzech łapkach :)

Aktualnie Nataszka jest w trakcie leczenia. Ma ranę na lewym bok, najprawdopodobniej odczyn poiniekcyjny, powoli zaczyna się już zmniejszać, sytuacja opanowana. Do adopcji po zagojeniu się rany.

Pod opieką FPK od 02.09.2017 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

rudy kot, koty do adopcji Wroclaw :: INES ::
Oswojona, mizialska i młodziutka kotka. Jest malutka i odważna, lubi mizianie i głaskanie. Jest nieufna w stosunku do obcych i ma też swój charakterek :) Ma przeuroczą rudą plamkę na łebku :) W DT przebywa z trzema innymi kotami oraz dużym psem. Mile widziana adopcja na dokocenie, czyli do domu, gdzie jest już młody kotek.

* szacowana data urodzenia: sierpień 2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (2x)
* umaszczenie: bure z rudymi plamkami

Jej historia: Znaleziona w Krzykowie, weszła do auta dziewczyny, która zabrała ją do siebie (do Nadolic Wielkich), aby dalej szukać dla niej pomocy. Koteczka miała świerzb w uszkach. Świerzb jest bardzo uciążliwy, powoduje niesamowity dyskomfort, a nawet ból. Aktualnie uszy ma codziennie czyszczone i smarowane maścią antyświerzbową (Orydermyl) oraz dostała też Advocate na kark.

Pod opieką FPK: od 10.01.2018 (DT Iza).

:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

:: OKRUSZEK ::
Zabrany z działek razem z dwójka rodzeństwa.
* szacowana data urodzenia: wrzesień 2017
* umaszczenie: bure pręgowane
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (26.10, 16.11)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 26.10.2017 (DT Malwina).


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: TWISTER ::
Odłowiony z piwnicy bloku przy Stysia. Łagodny jak baranek. Prześliczny i przekochany. Czeka na dobry domek. Mile widziana adopcja na dokocenie.
* umaszczenie: bure
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* wykastrowany (22.02.2018)
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 08.07.2017 (DT Agnieszka).


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: PSOTKA ::
Zabrana z interwencji w Małujowicach. Nie przepada za braniem na ręce ale głaskanie już dzielnie znosi. Mile widziana adopcja na dokocenie lub z którymś z rodzeństwa.
* umaszczenie: biało-bure
* szacowana data urodzenia: 01.07.2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 18.08.2017 (DT Alicja).


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: PELASIA ::
Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: trikolor
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona i odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).

:: PŁATUSIA ::
To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona i odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).

Fot. Ania Kuczyńska

:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: MONIA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.
* umaszczenie: czarno-białe
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (23.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: MIRELKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: ZOJKA ::
Najwyższy czas abyśmy w końcu napisały co u Zojeczki zabranej z placu Zgody we Wrocławiu. Dobrze na pewno nie jest. Najbardziej nas cieszy fakt, że ładnie już je, choć były momenty nagłego pogorszenie, gdy znowu przestawała samodzielnie jeść - drżałyśmy wtedy o nią strasznie. Była karmiona palcem i inhalowana. Ciągle ma kropione oczka. Aktualnie jest stabilna i ma spory apetyt - tfu tfu. Koteczka miała już dwie biopsje, które w sumie nic nie wniosły, gdyż silny stan zapalny nie pozwalał na przeprowadzenie prawidłowo badania (tak to rozumiemy). Miała też prześwietlenie oraz USG (w którym wyszło, że najprawdopodobniej kicia ma IBD). Niedawno miała wyrwane dwa ząbki i wycięto jej guza z jamy ustnej, który został wysłany do badania histopatologicznego (czekamy na wyniki). Jeżeli nie będzie złośliwy to czeka ją kolejna operacja/operacje. Prosimy o wsparcie na leczenie Zojeczki.
* umaszczenie: czarne
* odpchlona i odrobaczona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 20.07.2017 (DT Marta C.).

Natasza kot do adopcji Wroclaw :: PIOTRUŚ ::

* umaszczenie: buro-białe
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* zachipowany
* odpchlony odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Został zabrany z wrocławskich działek na Osobowicach. Uwielbia przytulanie i głaskanie. Jest jedynie nieufny przy pierwszym kontakcie z nową osobą. Dobrze się dogaduje z innymi kotami. Śpi na kanapie z małym psem. Z powodu nadwrażliwości jelitek musi jeść karmę typu "sensitive". Bezbłędnie korzysta z kuwety.

Pod opieką FPK od 12.01.2017 (DT Paulina L.).

:: Więcej zdjęć na Facebooku ::


:: Więcej zdjęć na Facebooku ::
:: KAMILEK ::
Ten srebrny kociak nie otrzymał pomocy na czas. Z powodu braku leczenia bardzo zaawansowanego kociego kataru niestety jedno oczko dosłownie wypłynęło :( Kamilek miał operację czyszczenia i zaszycia oczodołu (15.04.2016). Drugie oczko zostało wyleczone i jest w pełni sprawne. Na dodatek okazało się, że Kamilek jest nosicielem kociej białaczki. Aktualnie nie ma żadnych objawów, to okaz zdrowia. Kamilek już parę razy zmieniał DT, jest nadal płochliwy, wymaga doswajania. Szuka spokojnego domu, bez innych kotów lub gdzie jest już kotek FeLV+.
* umaszczenie: srebrne
* szacowana data urodzenia: styczeń 2016
* wykastrowany
* odpchlony i odrobaczony
* test FIV/FeLV: dodatni (białaczka)

Kot z białaczką ma obniżoną odporność, ale w bezstresowych warunkach, może żyć długo i szczęśliwe jak każdy inny, zdrowy kot. Nie wymaga specjalnie innego traktowania. I sprawa oczywista - białaczką zarazić mogą się tylko kotowate - ludzie, psy i inne zwierzęta nie mogą się zarazić. Kot z białaczką może żyć z innym kotem białaczkowym no i oczywiście z psem lub innymi zwierzętami.

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.2016 (DT Monika).

ZAREZERWOWANE

Rezerwacja oznacza, że zazwyczaj jesteśmy już po wizycie przed-adopcyjnej i czekamy, aż przyszli Opiekunowie zrobią potrzebne zakupy, aż balkon i okno zostaną osiatkowane, a czasem czekanie jest spowodowane również leczeniem.

kot, koty do adopcji Wroclaw :: TUPTUŚ ::
Przesłodki, mizialski, kochany i uroczy kocurek - nie da się go nie pokochać od pierwszego spotkania. Uwielbia się przytulać, domaga się głaskania, chodzi za człowiekiem krok w krok. Jest spokojny, łagodny i delikatny. Kot idealny pod każdym względem :) Pięknie dogaduje się z innymi kotami. Mile widziana adopcja do domu, gdzie jest już kotek albo razem z innym kociakiem z DT. Może też być kocim jedynakiem lub kompanem dla łagodnego pieska. Tuptuś czeka na dom, który pokocha go całym sercem.

* szacowana data urodzenia: 01.06.2017
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)
* umaszczenie: buro-złote, pręgowane

Jego historia: jest dosyć smutna, ale z happy endem, bo żyje :) Jako 3-tygodniowe maleństwo (ważące 220g) został znaleziony z bardzo zaawansowanym kocim katarem :( Bardzo cierpiał, był słaby i wątły, miał małe szanse na przeżycie. Był karmiony ze strzykawki mlekiem w proszku. Na szczęście się udało, przeżył i wyrósł na cudownego kocurka. Nadal walczymy o uratowanie jednego oczka - niedługo będzie miał zabieg ściągania błony, pod która najprawdopodobniej jest oko i jest jakaś szansa (znikoma), że będzie na nie widział. Drugie oczko jest zdrowe i Tuptuś wyśmienicie sobie radzi, jak każdy inny kot.

Pod opieką FPK: od 25.06.2017 (DT Marta C.)
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

GRZECZNOŚCIOWO


kot do adopcji Wroclaw :: DYMEK ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest nieśmiały w stosunku do człowieka, potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni zaufać. Lubi zabawy patyczkami, piórkami i wędką. Nie daję się jeszcze dotknąć i pogłaskać (widać, że by chciał, ale się boi). Wymaga dalszego oswajania i czasu. Bardzo źle się czuje w DT z innymi kotami, potrzebuje domu jako jedynak.
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odpchlony, odrobaczony (2x), zaszczepiony (2x) i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 607 203 053 (Gosia), www.fb.com/ZaMoimiDrzwiami

kot do adopcji Wroclaw :: JANUSZ ::
* umaszczenie: buro-białe
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany

Janusz niedawno stracił swojego kociego przyjaciele Mirka i bardzo to przeżywa. Pilnie szuka domku, gdzie będzie już kotek. Wymaga dalszego oswajania, daje się głaskać, ale jest nieśmiały. Ma ogromny potencjał, aby być miziakiem. Jest łagodny i ulegly. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: KURCZACZEK ::
* umaszczenie: czarno-białe
* szacowana data urodzenia: lipiec 2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona

Kotka uwielbia inne koty, ze względu na swoją towarzyskość powinna iść być adoptowana ze swoim bratem (Guido) lub mamą (Melania), albo do domu gdzie jest już kot. Lubi być przytulana, kotka nie opuszcza człowieka na krok. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: EGIPCJANIN ::
* umaszczenie: bure, pręgowane
* szacowana data urodzenia: styczeń 2017
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany

To pogodny, młody kocurek, skory do zabaw z człowiekiem jak i z kotami, które wręcz uwielbia. Szuka domu, gdzie jest już inny kot z którym mógłby poszaleć. Wymaga jeszcze dalszego oswajania, obecni opiekunowie już go głaskają natomiast boi osób nowych. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: ZOSIA ::
* umaszczenie: buro-białe
* szacowana data urodzenia: styczeń 2015
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana

Zosia to bardzo spokojna i niekonfliktowa kotka, w domu jakby jej nie było. Może iść do domu gdzie jest już kotek. Potrzebuje czasu i dalszego oswajania. Jest bardzo łagodna i towarzyszy człowiekowi w jego codziennym życiu. Kot korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: MEGI ::
* umaszczenie: biało-czarne
* szacowana data urodzenia: styczeń 2012
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana

Megi to poważna kobietka, bardzo pogodna i skora do zabaw zarówno z człowiekiem jak i z kotami. W szczególności uwielbia kotki, boi się dorosłych kocurów. W pierwszych tygodniach w nowym domu może być wystraszona, ale to kot typowo nakolankowy. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

koty do adopcji / adopcja kota / kotki do oddania / kocięta do adopcji / kot do adopcji / kocie adopcje / kotki do adopcji