DO ADOPCJI

W przypadku zainteresowania adopcją pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiej: ANKIETY. Odezwiemy się w ciągu 24h.

Szukamy domów we Wrocławiu (lub bliskiej okolicy) i tylko niewychodzących, czyli bez możliwości wychodzenia przez kota na dwór. Wymagamy osiatkowania balkonu i okien (także zabezpieczenia uchylnych) - przed adopcją.


:: LEIA ::


To urocza i rozbrykana kotka o łobuzerskim spojrzeniu. Zawsze pogodna i gotowa do zabawy. Maleństwo o podwójnym żołądku ;) ma nieposkromiony apetyt, nie tylko na życie 😉 Bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. Szuka kontaktu z człowiekiem. Idealnie do adopcji z bratem, ale nie jest to warunek konieczny. Została zabrana razem z rodzeństwem i mamą z działek w miejscowości Wschowa, gdzie koty są niemile widziane. Jest teraz bezpieczna i czeka na dom, który pokocha ją całym sercem.
* szacowana data urodzenia: maj 2019
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 22.08.2019 (DT Paulina)

:: YODA ::


To najmniejszy z braci. W pierwszym kontakcie nieco nieśmiały, ale kiedy się już otworzy, jest rozmruczanym czarnym kociakiem, który cieszy się ze wspólnej zabawy i pieszczot. Uwielbia zabawy z rodzeństwem i przy nich czuje się nieco pewniejszy. Idealnie do adopcji z Leią lub Obi One, ale nie jest to warunek konieczny. Został zabrany razem z rodzeństwem i mamą z działek w miejscowości Wschowa, gdzie koty są niemile widziane.
* szacowana data urodzenia: maj 2019
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 22.08.2019 (DT Paulina)

:: OBI ONE ::


Najodwazniejszy z rodzeństwa. Kocha kontakt z człowiekiem, jest rozmruczany i bardzo rezolutny. Zawsze znajdzie najlepsze miejsce na poduszce. Bardzo lubi inne koty, nawiązał dobre relacje ze wszystkimi kotami w domu tymczasowym. Idealnie do adopcji z Yodą lub na dokocenia, ale nie jest to warunek konieczny. Został zabrany razem z rodzeństwem i mamą z działek w miejscowości Wschowa, gdzie koty są niemile widziane.
* szacowana data urodzenia: maj 2019
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 22.08.2019 (DT Paulina)

:: JASIU ::


Przez tydzień był widywany na parkingu w Piotrowicach przy Kątach Wrocławskich, na szczęście w końcu udało się go złapać. Jest już bezpieczny w domu tymczasowym u Krzysztofa, który go zauważył, złapał i dał schronienie do czasu adopcji.
* szacowana data urodzenia: lipiec 2019
* odpchlony i odrobaczony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 25.08.2019 (DT Krzysztof)


:: DOBRUSIA ::


Jest przeuroczym miziakiem. W stosunku do obcych jest mocno nieufna, ale przy swoim opiekunie ciągle domaga się głaskania i mruczy. Szuka spokojnego domu (bez małych dzieci), może być na dokocenie (chociaż czasem bywa troszkę zazdrosna). Jest dość duża gabarytowo, ale to słodziak, który nie wyobraża już sobie życia bez człowieka. Została zabrana z terenu Elektrociepłowni na Łowieckiej we Wrocławiu. Była wtedy w złym stanie, miała ranę na grzbiecie (najprawdopodobniej po walce z kuną), tragiczny stan uzębienia i świerzbowiec w uszkach. W DT przeszła leczenie i jest już zdrowa i gotowa do adopcji.

* szacowana data urodzenia: 2012
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 13.12.2018 (DT Alicja)
Więcej zdjęć


:: NEGRULKA ::


Jest nieśmiałą koteczką o wielkiej chęci do zabawy. Szuka kontaktu z innymi kotami, przytula się i wraz z nimi urządza zapasy w poduszkach. Apetyt ma spory : ) Jest bardzo ciekawska. W nocy śpi blisko człowieka, coraz bardziej otwiera się na opiekunów. Jest bardzo łagodna, nawet kiedy się boi. Może być adoptowana na jedynaka, na dokocenie lub w dwupaku z innym kotkiem.

* szacowana data urodzenia: kwiecień 2019
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 20.06.2019 (DT Paulina)
Więcej zdjęć


:: LOLEK ::


To przemiły kocurek, gotowy oddać swoje kocie serca za odrobinę uwagi. Przy pierwszym kontakcie jest troszkę nieufny, za to przy bliższym poznaniu staje się najlepszym przyjacielem. Okazuje wdzięczność za podarowanie mu ciepłego domu, chętnie pozwala się zabawiać i zapewnia urocze widoki, gdy po hulankach zapada w słodki sen. Nie ma ząbków, ale świetnie sobie bez nich radzi i nie odbiera mu to uroku. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Świetnie się dogaduje z kocurkiem Ziutkiem (zabranym do DT z tej samej interwencji), uwielbiają wspólną zabawę i jedzą z jednej miski. Lolek został odebrany podczas interwencji na ul. Poniatowskiego we Wrocławiu, razem z pięcioma innymi kotami. Wszystkie koty wymagały leczenia jamy ustnej (stan był tak dramatyczny, że prawie w ogóle z bólu nie jadły). Dodatkowo były bardzo zapchlone (aż miały rany na ciele), a w uszach zaawansowany świerzb. Lolek jest już wyleczony i gotowy do adopcji.

* szacowana data urodzenia: 2016
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 13.12.2018 (DT Piotr)
Więcej zdjęć


:: ZIUTEK ::


To przekochany kocurek, gotowy oddać swoje kocie serca za odrobinę uwagi. Przy pierwszym kontakcie jest troszkę nieufny, za to przy bliższym poznaniu staje się najlepszym przyjacielem. Okazuje wdzięczność za podarowanie mu ciepłego domu, chętnie pozwala się zabawiać i zapewnia urocze widoki, gdy po hulankach zapada w słodki sen. Nie ma ząbków, ale świetnie sobie bez nich radzi i nie odbiera mu to uroku. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Świetnie się dogaduje z kocurkiem Lolkiem (zabranym do DT z tej samej interwencji), uwielbiają wspólną zabawę i jedzą z jednej miski. Ziutek został odebrany podczas interwencji na ul. Poniatowskiego we Wrocławiu, razem z pięcioma innymi kotami. Wszystkie koty wymagały leczenia jamy ustnej (stan był tak dramatyczny, że prawie w ogóle z bólu nie jadły). Dodatkowo były bardzo zapchlone (aż miały rany na ciele), a w uszach zaawansowany świerzb. Lolek jest już wyleczony i gotowy do adopcji.

* szacowana data urodzenia: 2016
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 13.12.2018 (DT Piotr)
Więcej zdjęć


:: MALWINKA ::


To cudowna koteczka, płochliwa w stosunku do obcych, ale bardzo przyjacielska dla ludzi, których już zna. Uwielbia się przytulać i miziać. Szuka spokojnego i kochającego domku bez dzieci i innych zwierząt, gdzie będzie miała miłość człowieka na wyłączność. Została odebrana podczas interwencji na ul. Poniatowskiego we Wrocławiu, razem z pięcioma innymi kotami. Wszystkie koty wymagały leczenia jamy ustnej (stan był tak dramatyczny, że prawie w ogóle z bólu nie jadły). Dodatkowo były bardzo zapchlone (aż miały rany na ciele), a w uszach zaawansowany świerzb. Malwinka jest już po leczeniu i jest gotowa do adopcji. Bardzo źle znosi towarzystwo innych, dlatego musiała trafić do DT na jedynaka. Aktualnie przez stres związany z dużą ilością kotów w jednym miejscu musiała przyjmować leki antydepresyjne i mamy nadzieje, że powoli będziemy mogli z nich "schodzić".

* szacowana data urodzenia: 2016
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (19.02, 12.03) i wykastrowana
* 23.01.2019: usunięcie zgniłych zębów z kamieniem (ważyła 3kg)
* 06.02.2019: sanacja jamy ustnej i usunięcie zmiany pod językiem
* test FIV/FeLV: ujemny 12.03.2019 (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 22.01.2019 (DT Ania Gil)
Więcej zdjęć


:: GOSIEK ::


Został zabrany z podwórka na ul. Kutrzeby we Wrocławiu. Był bardzo chory (koci katar, odwodnienie), jest jeszcze w trakcie leczenia, ale powoli finiszujemy. To starszy kocurek, praktycznie bez ząbków. Większość życia (lub może i całe) spędził na wolności, dlatego jest bardzo płochliwy, ale łagodny. Nie może wrócić na ulicę, musi znaleźć stały dom, ktory da mu czas na aklimatyzację i zapewni opiekę i dużo miłości, ktorej najprawdopodobnie nigdy nie zaznał. Gosiek w DT daję się głaskać opiekunce, cierpliwie przyjmuję leki, ale na razie najlepiej czuje sie w ukryciu, chociaż na filmiku widać jak pięknie się powoli otwiera na człowieka. Kto pokocha Gosiulka?

* szacowana data urodzenia: 2005/2009
* odpchlony, odrobaczony i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 09.07.2019 (DT Karolina Wawrzyniak)
Więcej zdjęć


:: GOSIA ::


Została złapana na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu w celu kastracji, razem ze swoim bratem Olafem. Okazała się być młodziutką koteczką, której chcemy dać szansę na dom. Boi się jeszcze człowieka, ale jest łagodna. Potrzebuje domu, który będzie gotowy czekać, aż się zaaklimatyzuje, który da jej czas na zrozumienie, że człowiek nic jej nie zrobi, który pokocha ją bezwarunkowo i będzie czekać na odwzajemnienie miłości przez nią.

* szacowana data urodzenia: 01.2019
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana

Pod opieką FPK: od 08.06.2019 (DT Aleksandra Lizun)
Więcej zdjęć


:: OLAF ::


Został złapany na terenie Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu w celu kastracji, razem ze swoją siostrą Gosią. Okazał się być młodziutkim kocurkiem, któremu chcemy dać szansę na dom. Boi się jeszcze człowieka, ale jest łagodny. Potrzebuje domu, który będzie gotowy czekać, aż się zaaklimatyzuje, który da mu czas na zrozumienie, że człowiek nic mu nie zrobi, który pokocha go bezwarunkowo i będzie czekać na odwzajemnienie miłości przez niego.

* szacowana data urodzenia: 01.2019
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany

Pod opieką FPK: od 08.06.2019 (DT Aleksandra Lizun)
Więcej zdjęć


:: PABLO ::


To wolno-żyjący kocurek z terenu Elektrociepłowni we Wrocławiu, ze stada które codziennie dokarmiamy od lat. Pablo zawsze przychodzi do karmicieli i łasi się, natomiast w domu jest nieufny wobec ludzi, potrzebowałby sporo czasu, cierpliwości i miłości na aklimatyzację. Pierwszy raz został odłowiony na kastrację, a ponownie z powodu rany na karku, prawdopodobnie po walce z kuną. Rana została oczyszczona i po wygojeniu, odpchleniu, odrobaczeniu i szczepieniu wrócił w miejsce bytowania. Każdy
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (2x) i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Kocurek przebywa na wolności.:: MONIA ::


Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego, gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.

* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką DPK: od 21.05.2016 (DT Krysia)
Więcej zdjęć


:: PELASIA ::


Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.

* umaszczenie: trikolor
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
Więcej zdjęć


:: PŁATUSIA ::


To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::


:: MIRELKA ::


Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::


REZYDENCI FUNDACJI (NIE DO ADOPCJI)


:: MISIA ::


Pod opieką FPK: od 21.11.2018 (DT Marta)

Popularne posty z tego bloga

O FUNDACJI

Biuro Rachunkowe JWW