DO ADOPCJI


Zainteresowani adopcją proszeni są o wypełnienie ANKIETY ON-LINE.
Szukamy domów bez możliwości wychodzenia na dwór. Wymagamy zabezpieczenia balkonu i okien (także uchylnych) - przed adopcją.

pcq :: RUBIN ::
Kolejna bida stanęła na naszej drodze. Jego też nie mogłyśmy zostawić na pastwę losu. Po prostu przyszedł i przeraźliwie miauczał prosząc o pomoc. Rubinek jest spokojny, łagodny i delikatny. Czasem domaga się uwagi i miziania, ale nie nie jest w tym nachalny. To przepiękny kocurek zarówno z wyglądu, jak i usposobienia. Mimo, iż jest młodziutki to nie rozrabia, choć bawić się uwielbia. Lubi inne koty, dlatego szukamy mu domu tylko na dokocenie.
* szacowana data urodzenia: lipiec 2016
* wykastrowany
* odrobaczony (1x), zaszczepiony (1x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.05.2017 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: ALAN ::
Zabrany z terenu Elektrociepłowni przy Kurkowej/Łowieckiej we Wrocławiu. To najprawdopodobniej czwarty kociak z miotu zabranego pół roku temu. Jego nie udało nam się złapać i długo potem nie widziałyśmy go w miejscu karmienia. Ale na szczęście w końcu się pojawił. Możliwe, że coś mu się stało i dochodził do siebie, gdyż na tylnej łapce ma olbrzymią, już prawie zagojoną ranę (przypuszczamy, że lis). W DT okazał się być wyjątkowo łagodnym i uległym kotkiem - ale to wyjątkowo. Bardzo się boi człowieka, ale wzięty na ręce nie ucieka, nie wyrywa się, nie drapie, tylko potulnie siedzi, a głaskany mruczy i pokazuje brzuszek. To kocurek, któremu szukamy domu tylko na dokocenie. Potrzebna mu osoba, która da mu czas na oswojenie i aklimatyzację, bo na pewno z czasem będzie mega pieszczochem.
* szacowana data urodzenia: czerwiec/lipiec 2016
* wykastrowany
* odrobaczony (1x), zaszczepiony (1x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 15.04.2017 (DT Dorota).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PELASIA ::
Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PŁATUSIA ::
To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).

pcq :: DEMO ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest nieśmiały w stosunku do człowieka, potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni zaufać. Lubi zabawy patyczkami, piórkami i wędką. Nie daję się jeszcze dotknąć i pogłaskać (widać, że by chciał, ale się boi). Wymaga dalszego oswajania i czasu. Dobrze dogaduje się z innymi kotami.
* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.2016 (DT Ula).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: KAMILEK ::
Ten srebrny kociak nie otrzymał pomocy na czas. Z powodu braku leczenia bardzo zaawansowanego kociego kataru niestety jedno oczko dosłownie wypłynęło :( Kamilek miał operację czyszczenia i zaszycia oczodołu (15.04.2016). Drugie oczko zostało wyleczone i jest w pełni sprawne. Na dodatek okazało się, że Kamilek jest nosicielem kociej białaczki. Aktualnie nie ma żadnych objawów, to okaz zdrowia. Kamilek już parę razy zmieniał DT, jest nadal płochliwy, wymaga doswajania. Szuka spokojnego domu, bez innych kotów lub gdzie jest już kotek FeLV+.
* szacowana data urodzenia: styczeń 2016
* wykastrowany
* odrobaczony
* test FIV/FeLV: dodatni (białaczka)

Kot z białaczką ma obniżoną odporność, ale w bezstresowych warunkach, może żyć długo i szczęśliwe jak każdy inny, zdrowy kot. Nie wymaga specjalnie innego traktowania. I sprawa oczywista - białaczką zarazić mogą się tylko kotowate - ludzie, psy i inne zwierzęta nie mogą się zarazić. Kot z białaczką może żyć z innym kotem białaczkowym no i oczywiście z psem lub innymi zwierzętami.

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.2016 (DT Monika).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MEGI ::
Koteczka od dłuższego czasu mieszkała na dworze na osiedlu domków jednorodzinnych na Karłowicach. Była płochliwa, ale podchodziła, gdy się dawało jej jeść. Została zabrana na kastrację, a w DT potwierdziło się, że jest oswojoną, milutką i domową kicią. Uwielbia się przytulać i spać z człowiekiem w łóżku. Jest trochę nieufna w stosunku do obcych. To łagodna, młoda i zabawowa koteczka. Szuka raczej domu bez innych kotów lub na dokocenie do młodego i odważnego kociaka, z którym mogłaby się bawić.
* szacowana data urodzenia: 2014
* odrobaczona i zaszczepiona
* wykastrowana

Pod opieką Przygarnij Kota: 23.03.2017 (DT Gracja).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Monika Małek
pcq :: KICIA ::
Złapana podczas akcji-sterylizacji kotów na terenie Elektrociepłowni przy Kurkowej/Łowieckiej. Po prostu przyszła i dała się wziąć na ręce. Nigdy wcześniej jej nie widziałyśmy. Przejrzałyśmy internet, zero ogłoszeń o zaginięciu. Była bardzo chuda i brudna. Ewidentnie szukała pomocy człowieka, gdyż na dworze miaucząc podeszła do nas, natomiast w DT jest troszkę płochliwa do obcych :) To urocza i delikatna koteczka, nie da się jej nie kochać. Toleruje inne koty, nie jest konfliktowa.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 11.03.2017 (DT Alicja).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: WOJTUŚ ::
Został zabrany ze stacji benzynowej w Lipinach w opłakanym stanie (łapka była połamana w wielu miejscach z kością i mięsem na wierzchu). Łapka musiała zostać amputowana. Wojtuś szybko nauczył się chodzić na trzech łapkach, a jak trzeba to i potrafi biegać :) Wojtuś choruje na cukrzyce, musi dostawać insulinę 2x dziennie (podskórnie). To mega domowy miziak, uwielbia głaskanie oraz towarzystwo innych kotków. Toleruje też pieski. Ten przecudowny kocurek czeka na spokojny domek.
* szacowana data urodzenia: 2010
* odrobaczony i zaszczepiony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 06.2015 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Monika Małek
pcq :: PIKO i KOKA ::
Poproszono nas o pomoc w znalezieniu nowego domu dwóm biało-czarnym kotom. Ich Opiekun jest od paru lat za granicą i na razie nie planuje wracać, ani nie zamierza kotów ściągać do siebie. Koty mieszkają we Wrocławiu z kolegą właściciela w mieszkaniu, które idzie pod młotek. Zamiast komentować i hejtować postanowiłyśmy po prostu od razu zabrać się za szukanie nowego, prawdziwego domu dla tych wspaniałych kotków. Oba kotki są bardzo łagodne i kochane. KOKA to bardzo kontaktowa koteczka, lubi wchodzić pod kołdrę i barankować. PIKO jest bojaźliwy przy pierwszym spotkaniu, ale łatwo go motywuje jedzenie, łasi się dużo i mocno oraz mruczy niesamowicie głośno. Koty są ze sobą bardzo zżyte, dlatego lepiej dla nich, aby znalazły wspólny domek.
* szacowana data urodzenia: 2012
* wykastrowane
* odrobaczone i zaszczepione

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.02.2017 (DT Levan).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Ania Kuczyńska
pcq :: MONIA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (23.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MIRELKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Ania Kuczyńska
pcq :: BALBINKA ::
To koteczka w średnim wieku, która jest w świetnej kondycji. Jest bardzo mądra i uwielbia człowieka. To idealna towarzyszka dla kogoś kto jest dużo domu, ponieważ chodzi za człowiekiem jak pies i czule ociera się o nogi prosząc o dotyk. Jest niczym przyjaciółka, która rozumie wszystko co się do niej mówi. Jest przecudowna pod każdym względem i zasługuje na kochający dom, którego do tej pory nie miała. Całe swoje dotyckhczasowe życie spędziła na dworze. Aż żal ściska, że kot o takim cudownym usposobieniu nigdy nie miał swojego ciepłego kocyka i kochającego opiekuna. Lubi koty, może być adoptowana w dwupaku z innym kotem lub na dokocenie, ale nie przepada za psami.
* szacowana data urodzenia: 2006
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.05.2017.
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: ZOSIA ::
Kotka o bardzo łagodnym charakterze, która boi się jeszcze podejść do człowieka, ale jak już zostanie złapana to jest bardzo uległa i wszytko pozwala przy sobie zrobić. Zosia jest bardzo lubiana przez inne koty i mogłaby być świetnym kompanem dla kotki w swoim wieku lub nieco starszej, ponieważ mimo młodego wieku jest bardzo spokojna.
* szacowana data urodzenia: 2016
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.05.2017.
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MEGAN ::
Potrzebuje opiekuna bardzo delikatnego i czułego, takiego jak ona. Megan wróciła z bardzo nieszczęśliwej adopcji, gdzie osoba nie rozumiała, że kotka jest mocno wystraszona i przerażona nową sytuacją. Gdyby dostała trochę czasu, to odwdzięczyłaby się czułością i dozgonna miłością z ugniataniem. Koteczka jest bardzo drobna (waży 3 kg), ale serce ma ogromne i ktoś kto to ją adoptuje musi mieć dla niej równie duże, ponieważ Megan bardzo wszystko przeżywa. Dobrze dogaduje się z innymi kotkami, kocurów się boi. Jest bardzo cudnym miziakiem i przytulanką, najchętniej nie schodziła by z nóg człowieka, musi jedynie nowego człowieka poznać i mu zaufać.
* szacowana data urodzenia: 2014
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.05.2017.
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: ESTERKA ::
Bardzo miziasta koteczka z małymi humorkami. Nie przepada za innymi kotami (choć je toleruje, ale woli być z człowiekiem, wtedy bardzo otwiera się i głośno mruczy).
* szacowana data urodzenia: 2014
* niebawem kastracja
* odrobaczona i wkrótce będzie zaszczepiona

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.05.2017.
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: KARMELKA ::
Bardzo towarzyska, młoda kotka, idealna jako towarzyszka dla innego kota. Dusza towarzystwa, uwielbia zabawy z kotami, więc musi być w domu z innym kotem. Do człowieka jeszcze nie podchodzi, ale cały czas zaczepia łapką i nie ma chwili kiedy by nie żądała zainteresowania sobą. Zapowiada się na miziastego kota, zawsze śpi w nogach.
* szacowana data urodzenia: listopad 2016
* wysterylizowana
* odrobaczona i zaszczepiona (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.05.2017.
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: LARA ::
Zabrana z jednej z wrocławskich piwnic, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. Aktualnie do złapania zostało jeszcze rodzeństwo oraz sama matka na zabieg kastracji. Lara jest zabawowa i ufna, sama słodycz.
* szacowana data urodzenia: ???
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 22.05.2017 (DT Paulina S.).

pcq :: kotka MIMI ::
Kociaki od domowej kotki (która będzie wykastrowana niebawem). Będą do adopcji najwcześniej za ok 2 tygodnie (jeszcze nie jedzą samodzielnie). Szukamy im domku tylko na dokocenie lub w dwupaku z rodzeństwem.
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* odrobaczone (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 25.05.2017 (DT Roksana).

pcq :: kocurek BOBO ::
Kociaki od domowej kotki (która będzie wykastrowana niebawem). Będą do adopcji najwcześniej za ok 2 tygodnie (jeszcze nie jedzą samodzielnie). Szukamy im domku tylko na dokocenie lub w dwupaku z rodzeństwem.
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* odrobaczone (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 25.05.2017 (DT Roksana).

ZAREZERWOWANE

Rezerwacja oznacza, że zazwyczaj jesteśmy już po wizycie przed-adopcyjnej i czekamy, aż przyszli Opiekunowie zrobią potrzebne zakupy, aż balkon i okno zostaną osiatkowane, a czasem czekanie jest spowodowane również leczeniem.

pcq ZAREZERWOWANY : )
---
:: PIOTRUŚ ::
Został zabrany z wrocławskich działek na Osobowicach. Uwielbia przytulanie i głaskanie. Jest jedynie nieufny przy pierwszym kontakcie z nową osobą. Dobrze się dogaduje z innymi kotami. Śpi na kanapie z małym psem. Z powodu nadwrażliwości jelitek musi jeść karmę typu "sensitive". Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 12.01.2017 (DT Paulina L.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq ZAREZERWOWANY : )
---
:: PUFEK ::
Przyjęty przez nas interwencyjnie z Komorowa (70 km od Wrocławia), gdzie schronił się na posesji psa stróżującego i nie był tam bezpieczny. To cudowny, młodziutki kocurek, pełen energii i wigoru. Nie boi się niczego i mruczy na sam widok człowieka. To jeszcze kocie dziecko, które uwielbia się bawić i brykać, wszędzie go pełno. Jest zawadiacki i uroczy zarazem. Szuka domu na dokocenie (do młodego kota, kociaka) lub w dwupaku z innym kotkiem (np z Rubinem) - musi mieć kompana do zabaw.
* szacowana data urodzenia: luty 2017
* odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.05.2017 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::