DO ADOPCJI


Zainteresowani adopcją proszeni są o wypełnienie ANKIETY ON-LINE.
Szukamy domów bez możliwości wychodzenia na dwór. Wymagamy zabezpieczenia balkonu i okien (także uchylnych) - przed adopcją. Czasami dopuszczamy możliwość adopcji do domu z ogrodem, jeżeli uznamy, że okolica jest wystarczająco spokojna i bezpieczna.

Fot. Ania Kuczyńska
pcq :: ALAN ::
Został wyłapany ze stada na Kurkowej w celu kastracji. Jednakże w DT okazał się być wyjątkowo łagodnym i uległym kotkiem - ale to wyjątkowo, dlatego nie wróci na wolność, należy mu się kochający dom :) Jeszcze troszkę boi się obych ludzi, ale wzięty na ręce nie ucieka, nie wyrywa się, nie drapie, tylko potulnie siedzi, a głaskany mruczy i daje brzuszek do miziania. Pięknie toleruje inne koty, jest zupełnie bezkonfliktowy, idealny na dokocenie. Potrzebna mu osoba, która szuka pieszczocha do kochania całym sercem.
* szacowana data urodzenia: czerwiec/lipiec 2016
* wykastrowany
* odrobaczony (1x), zaszczepiony (1x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 15.04.2017 (DT Dorota).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PUFEK ::
Przyjęty przez nas interwencyjnie z Komorowa (70 km od Wrocławia), gdzie schronił się na posesji psa stróżującego i nie był tam bezpieczny. To cudowny, młodziutki kocurek, pełen energii i wigoru. Nie boi się niczego i mruczy na sam widok człowieka. To jeszcze kocie dziecko, które uwielbia się bawić i brykać, wszędzie go pełno. Jest zawadiacki i uroczy. Może być adoptowany do domu, gdzie jest już młody i energiczny kotek, który potrzebuje się wybawić.
* szacowana data urodzenia: luty 2017
* wykastrowany (07.07.2017)
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.05.2017 (DT Kamila)
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: CZARLI ::
Znaleziony razem z rodzeństwem i matką w kartonie, w podmakającym rowie. To cudowny i malusi bąbelek, taka kruszynka do pokochania. Uwielbia się bawić i miziać. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z Pufkiem. Można już rezerwować :)
* szacowana data urodzenia: ok 20.05.2017
* odrobaczony, zaszczepiony (14.07) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 10.06.2017 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: DIKSI ::
Znaleziona razem z rodzeństwem i matką w kartonie, w podmakającym rowie. Jest w tracie leczenia kociego kataru. Będzie do adopcji po wyleczeniu i odchowaniu przez mamę. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z bratem. Można już rezerwować :)
* szacowana data urodzenia: ok 20.05.2017
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 10.06.2017 (DT Piotr).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: LARA ::
Zabrana z jednej z wrocławskich piwnic, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. Lara jest zabawowa i ufna, sama słodycz. To taki jeszcze mały wariatek, który uwielbia szaleć na drapaku :) Świetnie dogaduje się z innymi kotami. Lara to przylepna awanturnica, nie znosi siedzieć sama. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: kwiecień 2017
* odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 22.05.2017 (DT Paulina S.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MIKI ::
Został zabrany razem z mamusią i rodzeństwem ze skandalicznych warunków, aż szkoda nam słów i nerwów, aby opisywać. Kociaczki musiały zostać odseparowane od matki (dla jej dobra), gdyż nie ma siły opiekować się nimi. Kocurek jest w trakcie leczenia kociego kataru, będzie do adopcji po wyleczeniu i usamodzielnieniu się. Tylko na dokocenie lub w dwupaku z bratem.
* szacowana data urodzenia: 06.05.2017
* odrobaczony i zaszczepiony (26.06)

Pod opieką Przygarnij Kota od 03.06.2017 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PIOTRUŚ ::
Został zabrany z wrocławskich działek na Osobowicach. Uwielbia przytulanie i głaskanie. Jest jedynie nieufny przy pierwszym kontakcie z nową osobą. Dobrze się dogaduje z innymi kotami. Śpi na kanapie z małym psem. Z powodu nadwrażliwości jelitek musi jeść karmę typu "sensitive". Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 12.01.2017 (DT Paulina L.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PELASIA ::
Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: PŁATUSIA ::
To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).

pcq :: DEMO ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest nieśmiały w stosunku do człowieka, potrzebuje jeszcze czasu, aby w pełni zaufać. Lubi zabawy patyczkami, piórkami i wędką. Nie daję się jeszcze dotknąć i pogłaskać (widać, że by chciał, ale się boi). Wymaga dalszego oswajania i czasu. Dobrze dogaduje się z innymi kotami.
* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.2016 (DT Ula).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: KAMILEK ::
Ten srebrny kociak nie otrzymał pomocy na czas. Z powodu braku leczenia bardzo zaawansowanego kociego kataru niestety jedno oczko dosłownie wypłynęło :( Kamilek miał operację czyszczenia i zaszycia oczodołu (15.04.2016). Drugie oczko zostało wyleczone i jest w pełni sprawne. Na dodatek okazało się, że Kamilek jest nosicielem kociej białaczki. Aktualnie nie ma żadnych objawów, to okaz zdrowia. Kamilek już parę razy zmieniał DT, jest nadal płochliwy, wymaga doswajania. Szuka spokojnego domu, bez innych kotów lub gdzie jest już kotek FeLV+.
* szacowana data urodzenia: styczeń 2016
* wykastrowany
* odrobaczony
* test FIV/FeLV: dodatni (białaczka)

Kot z białaczką ma obniżoną odporność, ale w bezstresowych warunkach, może żyć długo i szczęśliwe jak każdy inny, zdrowy kot. Nie wymaga specjalnie innego traktowania. I sprawa oczywista - białaczką zarazić mogą się tylko kotowate - ludzie, psy i inne zwierzęta nie mogą się zarazić. Kot z białaczką może żyć z innym kotem białaczkowym no i oczywiście z psem lub innymi zwierzętami.

Pod opieką Przygarnij Kota od 04.2016 (DT Monika).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Monika Małek
pcq :: KICIA ::
Złapana podczas akcji-sterylizacji kotów na terenie Elektrociepłowni przy Kurkowej/Łowieckiej. Po prostu przyszła i dała się wziąć na ręce. Nigdy wcześniej jej nie widziałyśmy. Przejrzałyśmy internet, zero ogłoszeń o zaginięciu. Była bardzo chuda i brudna. Ewidentnie szukała pomocy człowieka, gdyż na dworze miaucząc podeszła do nas, natomiast w DT jest troszkę płochliwa do obcych :) To urocza i delikatna koteczka, nie da się jej nie kochać. Toleruje inne koty, nie jest konfliktowa.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 11.03.2017 (DT Alicja).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: WOJTUŚ ::
Został zabrany ze stacji benzynowej w Lipinach w opłakanym stanie (łapka była połamana w wielu miejscach z kością i mięsem na wierzchu). Łapka musiała zostać amputowana. Wojtuś szybko nauczył się chodzić na trzech łapkach, a jak trzeba to i potrafi biegać :) Wojtuś choruje na cukrzyce, musi dostawać insulinę 2x dziennie (podskórnie). To mega domowy miziak, uwielbia głaskanie oraz towarzystwo innych kotków. Toleruje też pieski. Ten przecudowny kocurek czeka na spokojny domek.
* szacowana data urodzenia: 2010
* odrobaczony i zaszczepiony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 06.2015 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Monika Małek
pcq :: PIKO i KOKA ::
Poproszono nas o pomoc w znalezieniu nowego domu dwóm biało-czarnym kotom. Ich Opiekun jest od paru lat za granicą i na razie nie planuje wracać, ani nie zamierza kotów ściągać do siebie. Koty mieszkają we Wrocławiu z kolegą właściciela w mieszkaniu, które idzie pod młotek. Zamiast komentować i hejtować postanowiłyśmy po prostu od razu zabrać się za szukanie nowego, prawdziwego domu dla tych wspaniałych kotków. Oba kotki są bardzo łagodne i kochane. KOKA to bardzo kontaktowa koteczka, lubi wchodzić pod kołdrę i barankować. PIKO jest bojaźliwy przy pierwszym spotkaniu, ale łatwo go motywuje jedzenie, łasi się dużo i mocno oraz mruczy niesamowicie głośno. Koty są ze sobą bardzo zżyte, dlatego lepiej dla nich, aby znalazły wspólny domek.
* szacowana data urodzenia: 2012
* wykastrowane
* odrobaczone i zaszczepione

Pod opieką Przygarnij Kota od 23.02.2017 (DT Levan).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

Fot. Ania Kuczyńska
pcq :: MONIA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (23.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MIRELKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: LARA ::
Zabrana z jednej z wrocławskich piwnic, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. Lara jest zabawowa i ufna, sama słodycz. To taki jeszcze mały wariatek, który uwielbia szaleć na drapaku :) Świetnie dogaduje się z innymi kotami. Lara to przylepna awanturnica, nie znosi siedzieć sama. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: kwiecień 2017
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 22.05.2017 (DT Paulina S.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: KATOO ::
Został zwrócony nam po 3 latach od adopcji. Powód: sika do łóżeczka dziecka. Bez robienia kotu badań, bez porad behawiorysty, kot został po prostu odwieziony do schroniska, gdzie na szczęście nie został przyjęty, gdyż kazano oddać go do fundacji, z której go przygarnięto. Tak łatwo pozbyć się niektórym "problemu". Kocurek jest przerażony, strasznie się boi :( Żal go nam strasznie. Potraktowano go jak zepsutą rzecz :( Niedługo zrobimy mu pakiet badań, aby dotrzeć do źródła jego posikiwań. Aktualnie mamy przed sobą wielkie wydatki na dwie operacje kotek z rakiem, dlatego jego badania musimy odłożyć w czasie. Osobę oddającą poprosiłyśmy o sfinansowanie badań jego kota, niestety zero odzewu, bo to już nie jego kot i nie jego problem. Takie zachowania powodują, że tracimy wiarę w to co robimy i boimy się coraz bardziej przy każdej, kolejnej adopcji. Dla nas to nie jest tylko kot, dla nas to jest AŻ kot, który się albo rozchorował (np zapalenie pęcherza) i wystarczy go wyleczyć albo coś go w domu stresowało i jako członkowi rodziny należało mu się, aby szukać co.

Ponownie pod opieką Przygarnij Kota od 27.05.2017 (DT P. Maria).

pcq :: RUDA ::
Pod nasze skrzydła trafiła ruda, kocia rodzinka: młodziutka mamusia i 4 maluszki (ok 5-tygodniowe). Warunki z jakich zostały zabrane były bardziej niż skandaliczne, aż szkoda nam słów i nerwów, aby opisywać. Stan matki bardzo zły: gorączka 39,6, ziajanie, płytki oddech, niedożywienie 2,80kg, biegunka. Kociaki z bardzo zaawansowanym kocim katarem. Najbardziej boimy się o matkę. Wstępne oględziny wykazały ostry stan zapalny jelit oraz zapalenie górnych dróg oddechowych u niej. Musi mieć na cito USG oraz morfologię.

Pod opieką Przygarnij Kota od 03.06.2017 (DT Marta C.).

pcq :: TWISTER ::
Odłowiony z piwnicy bloku przy Stysia. Przestraszony, ale łagodny. Ma delikatny oczopląs (tak jak rodzeństwo i rodzice). Jedno oczko ma dziwnie zamglone (okulista niebawem).
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* odrobaczony (08.07) i zaszczepiony (08.07)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota od 08.07.2017 (DT Agnieszka).

pcq :: PINKA ::
Odłowiona z piwnicy bloku przy Stysia. Przestraszona, ale łagodna. Ma delikatny oczopląs (tak jak rodzeństwo i rodzice).
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* odrobaczona (08.07) i zaszczepiona (08.07)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 08.07.2017 (DT Agnieszka).

pcq :: ZOSIA ::
Odłowiona z piwnicy bloku przy Stysia. Przestraszona, ale łagodna.
* szacowana data urodzenia: 01.05.2017
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od ??.07.2017 (DT Agnieszka).

ZAREZERWOWANE

Rezerwacja oznacza, że zazwyczaj jesteśmy już po wizycie przed-adopcyjnej i czekamy, aż przyszli Opiekunowie zrobią potrzebne zakupy, aż balkon i okno zostaną osiatkowane, a czasem czekanie jest spowodowane również leczeniem.

pcq :: MILAN ::
Znaleziony razem z rodzeństwem i matką w kartonie, w podmakającym rowie. Jest w tracie leczenia kociego kataru. Będzie do adopcji po wyleczeniu i odchowaniu przez mamę. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z jednym z rodzeństwa. Można już rezerwować :)
* szacowana data urodzenia: ok 20.05.2017
* odrobaczony

Pod opieką Przygarnij Kota od 10.06.2017 (DT Ania).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: RIKI ::
Został zabrany razem z mamusią i rodzeństwem ze skandalicznych warunków, aż szkoda nam słów i nerwów, aby opisywać. Kociaczki musiały zostać odseparowane od matki (dla jej dobra), gdyż nie ma siły opiekować się nimi. Kocurek jest w trakcie leczenia kociego kataru, będzie do adopcji po wyleczeniu i usamodzielnieniu się. Tylko na dokocenie lub w dwupaku z bratem.
* szacowana data urodzenia: 06.05.2017
* odrobaczony i zaszczepiony (26.06)

Pod opieką Przygarnij Kota od 03.06.2017 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: MARTIN ::
Został zabrany razem z mamusią i rodzeństwem ze skandalicznych warunków, aż szkoda nam słów i nerwów, aby opisywać. Kociaczki musiały zostać odseparowane od matki (dla jej dobra), gdyż nie ma siły opiekować się nimi. Kocurek jest w trakcie leczenia kociego kataru, będzie do adopcji po wyleczeniu i usamodzielnieniu się. Tylko na dokocenie lub w dwupaku z bratem.
* szacowana data urodzenia: 06.05.2017
* odrobaczony i zaszczepiony (26.06)

Pod opieką Przygarnij Kota od 03.06.2017 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

pcq :: GABI ::
Znaleziona razem z rodzeństwem i matką w kartonie, w podmakającym rowie. Jest w tracie leczenia kociego kataru. Będzie do adopcji po wyleczeniu i odchowaniu przez mamę. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z jednym z rodzeństwa. Można już rezerwować :)
* szacowana data urodzenia: ok 20.05.2017
* odrobaczona

Pod opieką Przygarnij Kota od 10.06.2017 (DT Ania).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::