DO ADOPCJI

W przypadku zainteresowania adopcją pierwszym krokiem jest wypełnienie krótkiej: ANKIETY. Po zapoznaniu się z odpowiedziami odezwiemy się w ciągu 24h.

Szukamy tylko domów niewychodzących, czyli bez możliwości wychodzenia przez kota na dwór. Wymagamy osiatkowania balkonu i okien (także zabezpieczenia uchylnych) - przed adopcją.

Umowa adopcyjna WZÓR


:: DOBRUSIA ::


Jest przeuroczym miziakiem. W stosunku do obcych jest mocno nieufna, ale przy swoim opiekunie ciągle domaga się głaskania i mruczy. Szuka spokojnego domu (bez małych dzieci), może być na dokocenie (chociaż czasem bywa troszkę zazdrosna). Jest dość duża gabarytowo, ale to słodziak, który nie wyobraża już sobie życia bez człowieka. Została zabrana z terenu Elektrociepłowni na Łowieckiej we Wrocławiu. Była wtedy w złym stanie, miała ranę na grzbiecie (najprawdopodobniej po walce z kuną), tragiczny stan uzębienia i świerzbowiec w uszkach. W DT przeszła leczenie i jest już zdrowa i gotowa do adopcji.

* szacowana data urodzenia: 2012
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 13.12.2018 (DT Alicja)
Więcej zdjęć


:: ELEKTRONEK ::


Półroczny kocurek, który uwielbia człowieka, miziania i głaskanie. Jest pełen energii i kocha zabawę. Fantastycznie opiekuje się kociakami w domu tymczasowym. Czeka na swój wymarzony domek, w którym będzie mógł spędzić resztę życia, gdzie będzie kochany i przytulany. Został znaleziony na ul. Ptasiej we Wrocławiu, blisko dokarmiania kotów z Elektrociepłowni. Był mega brudny i chudy. Na szczęście znalazło się dla niego miejsce w domu tymczasowym i jest już bezpieczny. Bezbłędnie korzysta z kuwety.

* szacowana data urodzenia: październik 2018
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: 24.04.2019 (DT Paulina)
Więcej zdjęć


:: DOLCE ::


Przeuroczy kocurek, który uwielbia zabawę, zdobywa szczyty drapaków w domu tymczasowym. Pozytywnie nastawiony do innych zwierząt i ludzi. Uwielbia głaskanie, ale póki co unika siedzenia na kolanach. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Został zabrany z terenu Elektrociepłowni na Łowieckiej we Wrocławiu. Trafił do nas z urwanym fragmentem tylnej łapki, okoliczności zdarzenia pozostają nieznane. Maluch świetnie sobie radzi mimo uszczerbku. Do adopcji na jedynaka lub dokocenie.

* szacowana data urodzenia: maj 2019
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 08.06.2019 (DT Paulina)
Więcej zdjęć


:: NEGRULKA ::


Jest nieśmiałą koteczką o wielkiej chęci do zabawy. Szuka kontaktu z innymi kotami, przytula się i wraz z nimi urządza zapasy w poduszkach. Apetyt ma spory : ) Jest bardzo ciekawska. W nocy śpi blisko człowieka, coraz bardziej otwiera się na opiekunów. Jest bardzo łagodna, nawet kiedy się boi. Może być adoptowana na jedynaka, na dokocenie lub w dwupaku z innym kotkiem.

* szacowana data urodzenia: kwiecień 2019
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 20.06.2019 (DT Paulina)
Więcej zdjęć


:: MALWINKA ::


To cudowna koteczka, płochliwa w stosunku do obcych, ale bardzo przyjacielska dla ludzi, których już zna. Uwielbia się przytulać i miziać. Szuka spokojnego i kochającego domku bez dzieci i innych zwierząt, gdzie będzie miała miłość człowieka na wyłączność. Została odebrana podczas interwencji na ul. Poniatowskiego we Wrocławiu, razem z pięcioma innymi kotami. Wszystkie koty wymagały leczenia jamy ustnej (stan był tak dramatyczny, że prawie w ogóle z bólu nie jadły). Dodatkowo były bardzo zapchlone (aż miały rany na ciele), a w uszach zaawansowany świerzb. Malwinka jest już po leczeniu i jest gotowa do adopcji. Bardzo źle znosi towarzystwo innych, dlatego musiała trafić do DT na jedynaka. Aktualnie przez stres związany z dużą ilością kotów w jednym miejscu musiała przyjmować leki antydepresyjne i mamy nadzieje, że powoli będziemy mogli z nich "schodzić".

* szacowana data urodzenia: 2016
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (19.02, 12.03) i wykastrowana
* 23.01.2019: usunięcie zgniłych zębów z kamieniem (ważyła 3kg)
* 06.02.2019: sanacja jamy ustnej i usunięcie zmiany pod językiem
* test FIV/FeLV: ujemny 12.03.2019 (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 22.01.2019 (DT Ania Gil)
Więcej zdjęć


:: GOSIEK ::


Został zabrany z podwórka na ul. Kutrzeby we Wrocławiu. Był bardzo chory (koci katar, odwodnienie), jest jeszcze w trakcie leczenia, ale powoli finiszujemy. To starszy kocurek, praktycznie bez ząbków. Większość życia (lub może i całe) spędził na wolności, dlatego jest bardzo płochliwy, ale łagodny. Nie może wrócić na ulicę, musi znaleźć stały dom, ktory da mu czas na aklimatyzację i zapewni opiekę i dużo miłości, ktorej najprawdopodobnie nigdy nie zaznał. Gosiek w DT daję się głaskać opiekunce, cierpliwie przyjmuję leki, ale na razie najlepiej czuje sie w ukryciu, chociaż na filmiku widać jak pięknie się powoli otwiera na człowieka. Kto pokocha Gosiulka?

* szacowana data urodzenia: 2005/2009
* odpchlony, odrobaczony i wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 09.07.2019 (DT Karolina Wawrzyniak)
Więcej zdjęć


:: MONIA ::


Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego, gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.

* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką DPK: od 21.05.2016 (DT Krysia)
Więcej zdjęć


:: PELASIA ::


Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.

* umaszczenie: trikolor
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
Więcej zdjęć


:: PŁATUSIA ::


To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::


:: MIRELKA ::


Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::


REZYDENCI FUNDACJI (NIE DO ADOPCJI)


:: MISIA ::


Pod opieką FPK: od 21.11.2018 (DT Marta)

Popularne posty z tego bloga

O NAS