KOTY DO ADOPCJI


W przypadku zainteresowania adopcją pierwszym krokiem jest wypełnienie: ANKIETY.
Po zapoznaniu się z odpowiedziami odezwiemy się w celu umówienia się na wizytę przed-adopcyjną. Zazwyczaj najpierw zapraszamy do Domu Tymczasowego na zapoznanie z kotem/kotami, a następnie odwiedzamy przyszły dom. Nie robimy rewizji mieszkaniowej, tylko chcemy doradzić co i jak należy zabezpieczyć/osiatkować lub sprawdzamy czy wszystko jest poprawnie już zamontowane. Spotkania są niezobowiązujące dla żadnej ze stron i nie należy się ich obawiać :) Chcemy tylko poznać ludzi, którym mamy oddać nasze kochane i wychuchane kociaki :) Adopcja wiąże się z podpisaniem umowy adopcyjnej.
Szukamy tylko domów niewychodzących, czyli bez możliwości wychodzenia przez kota na dwór.
Wymagamy osiatkowania balkonu i okien (także zabezpieczenia uchylnych) - przed adopcją.

koty do adopcji WroclawNIKUŚ
To wolno-żyjący kocurek z terenu Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka). Był przez nas kastrowany i leczony w marcu 2017. Niestety coś gorzej nagle wyglądał, dlatego został ponownie odłowiony na leczenie. Myślałyśmy, że to np "tylko" koci katar... ale niestety okazało się, że Nikodem ma raka na oku i musi być jak najszybciej usunięte. Została pobrana krew na badania, morfologia, biochemia, tarczyca oraz PCR na białaczkę. Wyniki krwi w normie. Miał też wykonane m.in badanie dna oka oraz RTG i USG brzuszka, aby sprawdzić czy nie ma przerzutów (nie ma). Oczko zostało usunięte i wysłane do Niemiec na badanie histopatologiczne. Wyniki już są to melanocytoma. Po usunięciu oka nie zagraża już ryzyko przerzutów. Nikuś jest już również po zabiegu stomatologicznym (3 ząbki zostały wyrwane, a pozostałe zostały wyczyszczone z kamienia).

To spokojny kocurek. Jeszcze bardzo boi się człowieka, ale daje się głaskać i wziąć na ręce. Niestety czasem ze strachu potrafi ugryźć lub podrapać. Rokuje na kanapową przylepkę. Pilnie szuka domu, inaczej po drugim szczepieniu wróci w miejsce bytowania, gdyż nie mamy dla niej miejsca DT, a wiecznie w klatce bytowej nie może mieszkać.


Bardzo potrzebujemy wsparcia finansowego na pokrycie długu weterynaryjnego oraz na przyszłe leczenie ząbków. www.pomagam.pl/nikus

* szacowana data urodzenia: 2013
* odpchlony, odrobaczony i zachipowany
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)
* badania krwi (morfologia, biochemia): w normie

Pod opieką FPK: od 06.04.2018 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji WroclawKARMA
Koteczka prawie wpadła nam pod koła na Czajkowskiego we Wrocławiu. Szybkie hamowanie, parkowanie i złapanie. Napotkana Pani powiedziała, że to kociak sąsiada, że On nie da, bo mama kociaka będzie tęsknić. Udało się z Panem porozmawiać (ubogi i nadużywający alkoholu) i bez problemu wyraził zgodę na oddanie Karmy do adopcji oraz przyjął propozycję kastracji mamusi. Karma ma chore uszka (świerzb) i jest trakcie leczenia (Orydermyl). Świerzb jest bardzo dokuczliwy, kotkę tak swędzą uszka, że aż jej krew leci. To wyjątkowa kotka z charakteru, dopiero ją poznajemy, ale to chyba najsłodsze stworzenie jakie miałyśmy do tej pory na DT, już nam żal na samą myśl o adopcji ;) Karma niczego się nie boi, jest odważna, mizialska i niesamowicie ufna w stosunku do człowieka - po prostu cudowna :) Szuka najlepszego domku pod słońcem, idealnie na dokocenie.

* szacowana data urodzenia: 01.05.2018
* odpchlona, odrobaczona (19.06) i zaszczepiona (20.06)

Pod opieką FPK: od 19.06.2018 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji WroclawPTYŚ
Ptyś to słodziak, który cały czas domaga się głaskania. Ciągle trąca człowieka główką, aby się nim zainteresować. Został znaleziony na terenie Elektrociepłowni przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu. Szuka dobrego domku, który obdarzy go miłością. Pilnie szuka domu, inaczej po drugim szczepieniu wróci w miejsce bytowania, gdyż nie mamy dla niej miejsca DT, a wiecznie w klatce bytowej nie może mieszkać.

* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (23.05, 13.06) i zachipowany
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 15.05.2018 (DT Kamila).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji WroclawZUZIA
Została odłowiona z terenu Elektrociepłowni (Kurkowa/Łowiecka) razem z dwójką kociaków. Jest drobniutka i chuda, waży zaledwie 2,8kg. Ufna, mizialska i łagodna. Pięknie opiekuje się kociakami, myje je i broni przed zagrożeniami (jak np zmiotka ;)) Pilnie szuka domu, inaczej po odchowaniu dzieci i kastracji wróci w miejsce bytowania, gdyż nie mamy dla niej miejsca DT, a wiecznie w klatce bytowej nie może mieszkać.
* szacowana data urodzenia: 2016/2017
* odpchlona, odrobaczona i zachipowana
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 10.06.2018 (DT Kamila).

koty do adopcji WroclawLIDZIA
Koteczka wypatrzona przypadkiem podczas pobytu na Śląsku, w Lędzinach. Mała główka wystawiała z trawy, wyglądała jak kociak, a okazało się, że to dorosła, zabiedzona kocinka z ranami na pysiu (może po kleszczach, a może po pogryzieniu). Lidzia ma "właścicieli" - została odziedziczona razem z domem po zmarłej mamie, która umarła w 2008, czyli kotka ma +10lat. Nie jest wpuszczana do domu, ani karmiona. Z racji jej wieku zrobiłyśmy jej badania krwi i wyniki są dobre, w normie, uff :) FIV/FeLV też ujemny :) Stan ząbków też super, brak kła, ale dramatu nie ma, lekki kamień. Ewidentnie po prostu nie ma co jeść dlatego tak marnie wygląda. To zagłodzony kot i tu pojawia się problem, mamy dla niej tylko miejsce w klatce bytowej i to tylko na czas odkarmienia - kotka potem będzie musiała wrócić w miejsce bytowania (bo domem tego nazwać nie można), chyba że znajdzie się dobra dusza, która zechce kotkę adoptować. Lidzia jest oswojona i spokojna, przydałby się jej po prostu DOM.

* szacowana data urodzenia: 2007
* odpchlona (18.06)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa) 18.06.2018
* badania krwi (profil geriatryczny): w normie 18.06.2018

Pod opieką FPK: od 16.06.2018 (DT Marta).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

koty do adopcji WroclawTINKA
Została zabrana ze wsi pod Opolem, z Małujowic. Jest oswojona, łagodna i zabawowa. Szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Bardzo lubi inne koty i pięknie się z każdym bawi. Mile widziana adopcja w dwupaku razem z siostrą lub na dokocenie, ale nie jest to warunek konieczny.

* szacowana data urodzenia: 2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką FPK: od 28.04.2018 (DT Alicja).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

koty do adopcji WroclawCELINKA
Ta drobna kocinka została zabrana podczas łapanki obok Elektrociepłowni, na ul. Ptasiej we Wrocławiu. Kotka okropnie brudna, strasznie zmęczona i głodna. Po opróżnieniu miski śpi jak zabita, nie reaguje na nic. Oswojona i spokojna.

* szacowana data urodzenia: 2017
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona
* wykastrowana
* umaszczenie: trikolor

Pod opieką FPK: od 02.05.2018 (DT Marta).

kot, koty do adopcji Wroclaw:: PELASIA ::
Cudnej urody (trikolor), młoda koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Pelasia jest nieufna do obcych, ale gdy już kogoś zna to pokazuje jaki z niej miziaczek. Bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Pelasia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: trikolor
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji Wroclaw:: PŁATUSIA ::
To młodziutka koteczka, która urodziła się na przydomowym ogródku na Ołtaszynie i tam się wychowała razem z innymi kotami. Koty były dokarmiane. Jest nieufna do obcych, ale to oswojona kicia, która bardzo dobrze czuje się w domu i pięknie toleruje zarówno koty jak i łagodne psy. Płatkusia mieszka na dworze, jest dokarmiana codziennie, ale ta kotka zasługuje na prawdziwy dom. Szuka dobrego domku, który da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (1x)

Pod opieką Przygarnij Kota od 07.05.2017 (przebywa na dworze).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji Wroclaw :: MIRELKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Jeszcze boi się człowieka, ale jest łagodna i spokojna. Wymaga czasu i cierpliwości, aby zaufać człowiekowi. Szuka ciepłego domku, który otoczy ją miłością i da jej czas na aklimatyzację.
* umaszczenie: czarne
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (02.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji Wroclaw :: MONIA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Monia była w najgorszym stanie z 5 przywiezionych stamtąd kotów. Monia jest nieśmiała, boi się obcych ludzi, ale to bardzo spokojna i łagodna koteczka - potrzebuje tylko trochę czasu i cierpliwości. Monia szuka dobrego i troskliwego domku.
* umaszczenie: czarno-białe
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona i zaszczepiona (23.08)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 21.05.2016 (DT Krysia).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

kot, koty do adopcji Wroclaw :: ZOJKA ::
Najwyższy czas abyśmy w końcu napisały co u Zojeczki zabranej z placu Zgody we Wrocławiu. Dobrze na pewno nie jest. Najbardziej nas cieszy fakt, że ładnie już je, choć były momenty nagłego pogorszenie, gdy znowu przestawała samodzielnie jeść - drżałyśmy wtedy o nią strasznie. Była karmiona palcem i inhalowana. Ciągle ma kropione oczka. Aktualnie jest stabilna i ma spory apetyt - tfu tfu. Koteczka miała już dwie biopsje, które w sumie nic nie wniosły, gdyż silny stan zapalny nie pozwalał na przeprowadzenie prawidłowo badania (tak to rozumiemy). Miała też prześwietlenie oraz USG (w którym wyszło, że najprawdopodobniej kicia ma IBD). Niedawno miała wyrwane dwa ząbki i wycięto jej guza z jamy ustnej, który został wysłany do badania histopatologicznego (czekamy na wyniki). Jeżeli nie będzie złośliwy to czeka ją kolejna operacja/operacje. Prosimy o wsparcie na leczenie Zojeczki.
* umaszczenie: czarne
* odpchlona i odrobaczona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 20.07.2017 (DT Marta C.).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

ZAREZERWOWANE

Rezerwacja oznacza, że zazwyczaj jesteśmy już po wizycie przed-adopcyjnej i czekamy, aż przyszli Opiekunowie zrobią potrzebne zakupy, aż balkon i okno zostaną osiatkowane, a czasem czekanie jest spowodowane również leczeniem.

koty do adopcji WroclawSTEFAN
Został zgłoszony przez naszą znajomą, która dokarmiała go od dłuższego czasu (to kocurek z kotki sąsiadów - ale nie chciany, nie wpuszczany do domu, nie karmiony i odganiany). To wspaniały kot o pięknym, czarnym umaszczeniu (ma biały krawacik na szyi). Jest niesamowicie delikatny, łagodny i wrażliwy. Nie ma w sobie w ogóle agresji. Bardzo lubi inne koty, dlatego może mieć w nowym domu kocie towarzystwo.

* szacowana data urodzenia: 2017
* odpchlony, odrobaczony i zaszczepiony
* wykastrowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką FPK: od 28.04.2018 (DT Marta).
:: Więcej zdjęć na Facebooku ::

GRZECZNOŚCIOWO


kot do adopcji Wroclaw :: JANUSZ ::
* umaszczenie: buro-białe
* szacowana data urodzenia: 2015
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany

Janusz niedawno stracił swojego kociego przyjaciele Mirka i bardzo to przeżywa. Pilnie szuka domku, gdzie będzie już kotek. Wymaga dalszego oswajania, daje się głaskać, ale jest nieśmiały. Ma ogromny potencjał, aby być miziakiem. Jest łagodny i ulegly. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: EGIPCJANIN ::
* umaszczenie: bure, pręgowane
* szacowana data urodzenia: styczeń 2017
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany

To pogodny, młody kocurek, skory do zabaw z człowiekiem jak i z kotami, które wręcz uwielbia. Szuka domu, gdzie jest już inny kot z którym mógłby poszaleć. Wymaga jeszcze dalszego oswajania, obecni opiekunowie już go głaskają natomiast boi osób nowych. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: ZOSIA ::
* umaszczenie: buro-białe
* szacowana data urodzenia: styczeń 2015
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana

Zosia to bardzo spokojna i niekonfliktowa kotka, w domu jakby jej nie było. Może iść do domu gdzie jest już kotek. Potrzebuje czasu i dalszego oswajania. Jest bardzo łagodna i towarzyszy człowiekowi w jego codziennym życiu. Kot korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

kot do adopcji Wroclaw :: MEGI ::
* umaszczenie: biało-czarne
* szacowana data urodzenia: styczeń 2012
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i wykastrowana

Megi to poważna kobietka, bardzo pogodna i skora do zabaw zarówno z człowiekiem jak i z kotami. W szczególności uwielbia kotki, boi się dorosłych kocurów. W pierwszych tygodniach w nowym domu może być wystraszona, ale to kot typowo nakolankowy. Korzysta z kuwety.

OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Zainteresowanych adopcją prosimy o bezpośredni kontakt z DT.
Kontakt: 882 925 477 (Ania), adoptuj.kota.wroclaw@gmail.com

koty do adopcji / adopcja kota / kotki do oddania / kocięta do adopcji / kot do adopcji / kocie adopcje / kotki do adopcji