ADOPTOWANE 2016


Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANE :)
---
:: KROPKA i MISIA ::
Zostały zabrane z działek na Psim Polu. Siostrzyczki są oswojone, proludzkie i przymilne. Jak to typowe kociaki cały czas biegają i się bawią. Wzięte na ręce mruczą. Śpią z tymczasową opiekunką w łóżku. Lubią inne koty. Preferowana adopcja w dwupaku lub na dokocenie (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: maj 2016
* wykastrowane
* odrobaczone, zaszczepione i zachipowane
* testy FIV/FeLV: ujemne (zdrowe)

Pod opieką Przygarnij Kota 23.08-28.12.2016 (DT Alicja)

ADOPTOWANY :)
---
:: SNOWY ::
Zabrany z działek na Osobowicach. To oswojony, bardzo spokojny i łagodny kocurek. Lubi się bawić i być w towarzystwie człowieka. Załatwia się do kuwetki.
* szacowana data urodzenia: sierpień 2016
* odrobaczony i zachipowany (967000009897557)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota 11-21.12.2016 (DT Jana)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANY przez Panią Ewę z Rodziną na dokocenie kocurka burmskiego :)
---
:: JAŚ ::
Zabrany z terenu Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. Jest ciekawski i odważny, wszędzie go pełno (jedynie w stosunku do obcych jest początkowo nieufny, ale gdy kogoś zna to jest przekochany). Uwielbia zabawy bratem. Szybko się uczy, szczególnie od innych, dorosłych kotów. Mile widziana adopcja w dwupaku z braciszkiem Filipkiem (bardzo się kochają, razem się bawią, gryzą i rozkosznie myją nawzajem) lub na dokocenie do młodego i energicznego kotka.
* data urodzenia: czerwiec/lipiec 2016
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany (616096700035632)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota 26.08-20.12.2016 (DT Kamila)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANY :)
---
:: OPEL ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. To zabawowy rozrabiaczek, który uwielbia głaskanie. Szuka dobrego domku, gdzie będzie kochany i przytulany. Dobrze dogaduje się z innymi kotami.
* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota lipiec-17.12.2016 (DT Anna)

Fot. Ania Kuczyńska
PONOWNIE ADOPTOWANA (15.12.2016), tym razem przez Panią Basię z mężem, na dokocenie dla Ciastka :)
---
10.12.2016 dostaliśmy taką wiadomość: "Informuję, że niestety zmieniła się moja sytuacja życiowa. Ze względów finansowych do mojego mieszkania muszą wprowadzić się na stałe moi rodzice. Niestety posiadam tylko dwa pokoje i nie wyobrażam sobie w tej chwili przeprowadzki rodziców, oraz opieki nad nimi i piątką kotów. Sytuacja jest bardzo napięta i odbije się nie tylko na nas, ale i na kotkach. Poza tym moi rodzice protestują przeciwko mieszkaniu z taką ilością kotów. Dlatego podjęłam niełatwą dla mnie decyzję o zrezygnowaniu z opieki nad Zulką. Jestem postawiona pod ścianą, bo będąc bardzo przywiązana do kotów muszę wybierać pomiędzy nimi a rodzicami. Proszę o pilny kontakt w sprawie odbioru kotki."
---
ADOPTOWANA 26.08.2016 :)
:: ZULA ::
Została wyłapana z działek na Karłowicach w celu kastracji. Była zakleszczona, brudna i głodna. Okazała się być oswojoną, cudną i młodą koteczką. Jest nieśmiała, boi się jeszcze trochę człowieka, ale głaskana od razu zaczyna mruczeć. Ma przepiękne, syjamowate umaszczenie oraz niebieskie oczka. Ma mocnego zeza :) Jest bardzo delikatna, łagodna i uległa. Preferowana adopcja na dokocenie dla spokojnego i łagodnego kota. Toleruje też łagodne pieski.
* szacowana data urodzenia: 2014
* wykastrowana
* odrobaczona (2x), zaszczepiona (2x) i zachipowana (616096700012326)
* morfologia/biochemia: w normie
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota 09.06-26.08.2016 (DT Kamila)

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY. DT stało się DS : )
---
:: LOLEK ::
Został wyłapany z wolno-żyjącego stada żyjącego na terenie elektrociepłowni na Łowieckiej. Jest jeszcze trochę nieśmiały, ale bardzo łagodny, daje się wziąć na rączki, głaskać oraz czesać. Uwielbia się bawić :) Bardzo tuli się do rodzeństwa, dlatego mile widziana adopcja w dwupaku (z Lolą lub Lodzią) lub na dokocenie (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: początek kwietnia 2016
* wykastrowany
* odrobaczony i zachipowany (616096700035274)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 26.05-29.11.2016 (DT Karolina)


ADOPTOWANY przez Piotra na dokocenie dla Lii : )
---
:: ORZESZEK ::
Cudnej urody mały tygrysek odłowiony z działek przy Reja. Ma śliczne umaszczenie i aksamitne futerko. Jest jeszcze nieco płochliwy, ale wzięty na ręce mruczy jak traktor po krótkiej chwili. To tylko kwestia czasu nim stanie się przytulakiem. Jest bardzo spokojnym i zrównoważonym małym kotem. Bardzo grzeczny :) Cudownie wpasował się w kocie stado w DT. Orzeszek to idealny kandydat na dokocenie, tuli się do starszych kotów a jednocześnie nie jest dla nich uciążliwy. Bezbłędnie kuwetkowy.
* data urodzenia: sierpień 2016
* wykastrowany
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany (616096700035282)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 03-20.11.2016 (DT Marta W.)


ADOPTOWANY : )
---
:: SOLO ::
To puchaty bieluszek z nielicznymi burymi łatkami, proludzka przylepka z konińskiego schroniska. Cudna kocia kulka. Solo to pełen energii maluszek, wesoły i ciekawy świata. Dobrze dogaduje się z innymi kotami. Ma gęste, dłuższe futerko. Jest rozkosznym maluchem, który po sesji brykania uwielbia się wyspać i rozmruczeć w objęciach swojego człowieka. Szukamy swojego człowieka na stałe. :)
* data urodzenia: koniec września 2016
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 29.10-06.11.2016 (DT Marta W.)

ADOPTOWANA : )
---
:: DAISY ::
Jest kociakiem zabranym z ruchliwej ulicy, gdzie prawdopodobnie została wyrzucona. Koteczka jest nadal malutka, wiec potrzebuje dużej uwagi opiekuna. Uwielbia się bawić, mruczy jak traktorek i bezbłędnie korzysta z kuwety. Daisy toleruje inne koty, jest ciekawa wszystkiego co ją otacza. Daisy czeka na kochający dom.
* data urodzenia: sierpień 2016
* odpchlona i odrobaczona
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 10.10-06.11.2016 (DT Justyna)

Fot. Ania Kuczyńska

ADOPTOWANA przez Grzegorza i Magdę na dokocenie dla kotki Mizi : )
---
:: WERCIA ::
Zabrana z Wilczyc wraz z mamą i dwójką rodzeństwa. Jest ciekawska, uwielbia się bawić i zwiedzać. To wesoła, energiczna koteczka. Do człowieka jest jeszcze troszkę nieśmiała, nie jest jeszcze typem przylepki, ale uwielbia towarzyszyć w codziennych czynnościach (szczególnie w kuchni :)). Do adopcji tylko na dokocenie.
* data urodzenia: maj 2016
* odrobaczona (2x) i zaszczepiona (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 01.07-28.10.2016 (DT Marta W.)

ADOPTOWANA razem z Wiolcią : )
---
:: MARIKA ::
Zabrana z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. To przecudowna kicia, mega proludzka, może być głaskana non stop, ciągle nastawia główkę i domaga się miziania. Łagodna i uległa. Uwielbia inne koty, jest troskliwa i opiekuńcza. Mile widziana adopcja w dwupaku z małą Wercią albo Wiolcią lub na dokocenie, czyli do domku, gdzie jest już kotek. To przecudowna kicia, mega proludzka, może być głaskana non stop, ciągle nastawia główkę i domaga się miziania. Łagodna i uległa. Uwielbia inne koty, jest troskliwa i opiekuńcza. Mile widziana adopcja w dwupaku z małą Wercią albo Wiolcią lub na dokocenie, czyli do domku, gdzie jest już kotek.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 21.05-27.10.2016 (DT Marta W.)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANA razem z Mariką : )
---
:: WIOLCIA ::
Zabrana z Wilczyc wraz z mamą i dwójką rodzeństwa. Jest spokojna i łagodna, nie da się jej nie kocha od pierwszego wejrzenia. Do człowieka jest jeszcze troszkę nieśmiała. Preferowana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z jednym z rodzeństwa (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: maj 2016
* odrobaczona (2x) i zaszczepiona (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij KOTA: DT Marta W. (01.07-27.10.2016)

ADOPTOWANY : )
---
:: BRATEK ::
Młodziutki, bury kocurek z interwencji w jeleniogórskim (LINK). Został zabrany z dużego stada zabiedzonych kotów, gdzie miał małe szanse na przeżycie. Jest jeszcze lekko płochliwy, ale bardzo łagodny i delikatny. To zabawowy i przyjazny kocurek, który byłby idealnym towarzyszem na dokocenie dla drugiego kotka. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: początek 2016
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony (2x) i zachipowany
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Marta Cz. (21.05-15.10.2016)

ADOPTOWANY na dokocenie dla Jamesa : )
---
:: MALUSZEK ::
Na ul. Wróbla we Wrocławiu (skąd mamy już 7 kociaczków do adopcji) pojawił się nowy miot (nie zdążyłyśmy odłowić matki na czas). Okazało się, że matka ma zapalenie sutków i nie ma pokarmu. Niestety znalezione cztery maluszki były w stanie agonalnym, trzy nie przeżyły nocy. Jednego udało się Marcie uratować. Miał zaawansowany koci katar, był zagłodzony. Musiał być karmiony ze strzykawki. Ma odgryzioną/oderwaną sporą część ogonka. Powoli rozgląda się za domkiem, można zacząć rezerwować :)
* data urodzenia: początek sierpnia 2016
* odrobaczony (1x)

Przygarnij KOTA: DT Marta Cz. (03.09-06.10.2016)

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY : )
---
:: WALDUŚ ::
Zabrany z Wilczyc wraz z mamą i dwójką rodzeństwa. To uroczy i zabawowy chłopiec, jest bardzo ciekawski i zabawowy. Uwielbia mizianie i głaskanie. Ma piękne umaszczenie, czarne z wieloma białymi włoskami. Preferowana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z jedną z sióstr (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: maj 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Aneta (01.07-27.09.2016)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANA : ) Nowy, stały domek znalazła Kasia. Teściowie Kamili (Domu Tymczasowego) postanowili ją adoptować. Mimo, iż Kasia źle znosi towarzystwo innych zwierząt, to akurat kota Mańka i suczkę Korę toleruje wyśmienicie (udając, że ich po prostu nie widzi :)). To cudnej urody kicia i aż zdziwienie bierze, że nie było kolejki chętnych do jej adopcji. Przez te parę miesięcy Kasia tak bardzo rozkochała w sobie całą rodzinę, że nie nie da rady się już z nią rozstać.
---
:: KASIA ::
Została zabrana ze wsi Gądów. To przepiękna, długowłosa i srebrna koteczka. Kasia uwielbia wylegiwać się na kanapie oraz patrzeć na świat przez okno i balkon. To kocia księżniczka z humorkami, nie przepada za braniem na rączki :) Ale poza tym to bardzo uczuciowa koteczka, która potrzebuje dużo miłości. Uwielbia głaskanie po pyszczku. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* data urodzenia: 2008
* wykastrowana (2015)
* odrobaczona (2x), zaszczepiona (2x) i zachipowana (616096700012317)
* morfologia/biochemia: w normie (10.06.2016)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij KOTA: DT Kamila (06.06-26.09.2016)

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANA 20.09.2016 : )
---
:: FABIA ::
Została zabrana z ul. Wróbla, gdzie jej mamusia okociła się pod krzakiem. Pierwszy dzień po złapaniu spędziła w ukryciu, a drugiego już łobuzowała na całego. Fabia to przeurocza i delikatna drobinka. Jest bardzo zżyta z bratem Fokusem, dlatego mile widziana adopcja rodzeństwa w dwupaku lub na dokocenie (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczona i zaszczepiona (2x)

Przygarnij KOTA: DT Anna

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANA 19.09.2016 przez Pana Michała w dwupaku z Fokusem : )
---
:: MAZDA ::
Została zabrana z ul. Wróbla, gdzie jej mamusia okociła się pod krzakiem. Jest jeszcze lekko płochliwa, ale daje się głaskać, mocno wyciąga łepek do miziania. Mile widziana adopcja w dwupaku, z którymś z rodzeństwa lub na dokocenie (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczona i zaszczepiona (2x)

Przygarnij KOTA: DT Anna

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY 19.09.2016 przez Pana Michała w dwupaku z Mazdą : )
---
:: FOKUS ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Jest prześlicznie umaszczony, grzbiet ma bury, boki jak bengal, a brzuszek w cętki. Jest ciekawy, odważny i mruczy od pierwszego dotknięcia. Jest bardzo zżyty z siostrą Fabią, dlatego mile widziana adopcja rodzeństwa w dwupaku lub na dokocenie (ale nie jest to warunek konieczny).
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)

Przygarnij KOTA: DT Anna

ADOPTOWANY 16.09.2016 : )
---
:: ROMEK ::
Został wyłapany z wolno-żyjącego stada, gdzie z powodu przyszłej budowy koty muszą zostać zabrane. Romek jest jeszcze mocno nieufny w stosunku do człowieka (nie daje się pogłaskać). Ulubionym jego miejscem jest taras, dlatego szukamy mu domku, gdzie jest balkon/taras, który zostanie osiatkowany przed adopcją. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Czeka na cichy i spokojny dom (bez małych dzieci), gdzie dostanie czas na aklimatyzację i gdzie zostanie pokochany całym sercem takim jakim jest. Aktualnie Romek ma problem z pęcherzem (sika z krwią), jest w trakcie leczenia i na karmie weterynaryjnej RC Urinary.
* szacowana data urodzenia: 2013
* wykastrowany
* odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i zachipowany (616096700035017)
* morfologia/biochemia: odwodnienie -> karma wet RC Urinary (04.08.2016)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Ania i Tomek (10.04-16.09.2016)

PILNE
Fot. Ania Kuczyńska
<
ADOPTOWANA przez sąsiadów zmarłego 13.09.2016 : )
---
:: NITKA ::
Mizialska, proludzka i "gadająca" koteczka o cudnej, szylkretowej maści. Trafiła do Domu Tymczasowego po śmierci Opiekuna. Bardzo przeżywa stratę człowieka, jak i zmianę miejsca. Szuka ciepłego, cichego i spokojnego domku. Potrzebuje człowieka, który ją zrozumie i da czas na aklimatyzacje. Raczej dom bez małych dzieci. Koniecznie musi mieszkać bez innych zwierząt (na koty reaguje wręcz histerycznie). W DT jest wiele kotów i Nitka bardzo się stresuje, jest niespokojna i zdenerwowana, sam widok kota bardzo ją stresuje, dlatego pilnie potrzebuje nowego domu. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* data urodzenia: 2010
* odrobaczona, zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij KOTA: DT Kamila (21.08-13.09.2016)

12.09.2016 do nowego domku został oddany NOWY. Znaleziony wychudzony w obróżce, na ogłoszenia odpowiedział Pan Łukasz, który znalazł kocurka na ul. Paprotnej w stadzie wolno-żyjących kotów. Kot 2 miesiące wcześniej pojawił się tam nagle, oswojony, mizialski, ewidentnie podrzucony. Potem kotek zniknął i niedawno znów się pokazał. Pan Łukasz zabrał go wtedy domu. Niestety po 3h uciekł mu przez okno. Po tygodniu zobaczył nasze ogłoszenia i chciał kocurka odzyskać. Osiatkował okno, podpisał umowę adopcyjną i NOWY właśnie zapoznaje się z pozostałymi dwoma kotami u Pana Łukasza :)
---
:: NOWY ::
Znaleziony 31.08.2016 na ul. Wincentego Pola we Wrocławiu. Wykastrowany. Bardzo chudy i brudny. Proludzki, oswojony miziaczek. Miał czerwoną obróżkę. Toleruje inne koty, jest bezkonfliktowy i bardzo delikatny.
* szacowana data urodzenia: styczeń 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Kamila (31.08-12.09.2016)

ADOPTOWANA przez Martę i Dawida na dokocenie dla Kotełka : )
---
:: ZOSIA ::
Zabrana z terenu Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. Malutka ma cudne umaszczenie, biało-buro-rude. Jest odważna, zabawowa i energiczna. Do adopcji tylko na dokocenie, czyli do domku, gdzie jest już młody kotek lub w dwupaku z innych kociakiem z DT.
* data urodzenia: początek lipca 2016
* odrobaczona (2x) i zaszczepiona (1x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

! Szuka domu bez możliwości wychodzenia na dwór. Wymagane zabezpieczenie balkonu i okien - przed adopcją.

Przygarnij KOTA: DT Kamila (04-27.08.2016)

ADOPTOWANA 16.08.2016 na dokocenie do brata Franka : )
---
:: LILIA ::
Zabrana z piwnicy jednej z kamienic na Brochowie. Jest jeszcze lekko płochliwa, ale wzięta na ręce pięknie mruczy, jak traktorek. Nadaje się jako towarzyszka drugiego kotka. Bezbłędnie korzysta z kuwetki.
* data urodzenia: 15 kwiecień 2016
* odpchlona i odrobaczona
* zaszczepiona (13.08.2016)
Przygarnij KOTA: DT Lilia (19.07-16.08.2016)

ADOPTOWANY 12.08.216 razem z TAJGERKIEM : )
---
:: OCELOCIK ::
Został podrzucony w kartonie (01.07.2016) razem z rodzeństwem, na ulicy Kurkowej we Wrocławiu (w miejscu dokarmiania wolno-żyjącego stada). To proludzki, przekochany i nakolankowy kocurek. Mile widziana adopcja w dwupaku z bratem/siostrą lub na dokocenie.
* data urodzenia: maj 2016
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)
Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANY 12.08.216 razem z OCELOCIKIEM : )
---
:: TAJGEREK ::
Został podrzucony w kartonie (01.07.2016) razem z rodzeństwem, na ulicy Kurkowej we Wrocławiu (w miejscu dokarmiania wolno-żyjącego stada). To proludzki, przekochany i nakolankowy kocurek. Mile widziana adopcja w dwupaku z bratem/siostrą lub na dokocenie.
* data urodzenia: maj 2016
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)
Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANY przez Panią Agnieszkę 24.07.2016 : ) Ma już nawet swoją własną stronę :)
---
:: FILUŚ ::
To młodziutki, proludzki i kochany kot, który zdążył już dużo przejść w swoim życiu (połamany, po wypadku leżał tydzień bez pomocy na ulicy i nikt mu nie pomógł). Musiał mieć operację, podczas której został mu założony gwoźdź, który jest już wyjęty, szwy ściągnięte, a Filuś ma się świetnie i nie ma żadnych problemów - biega i skacze jak kociak. Bezbłędnie korzysta z kuwetki. Pięknie dogaduje i bawi się z innymi kotkami.

! Szuka domu bez możliwości wychodzenia na dwór.
! Wymagane osiatkowanie balkonu i jednego okna.

Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANY 19.07.2016 przez Adę : )
---
:: FRANEK ::
Zabrany z piwnicy jednej z kamienic na Brochowie (17.06.2016). Franuś jest jeszcze lekko płochliwy, ale przy zabawie zapomina o strachu i szaleje do upadłego. Nadaje się jako towarzysz drugiego kotka. Bezbłędnie korzysta z kuwetki. Niestety w aktualnym Domu Tymczasowym może zostać tylko do 20 lipca 2016, dlatego pilnie szuka dobrego domku.
* data urodzenia: 15 kwiecień 2016
* odpchlony i odrobaczony (1x)

Przygarnij KOTA: DT Magda

ADOPTOWANY 17.07.2016 przez Patryka na dokocenie dla Maksymiliana : )
---
:: KIVI ::
Został wyłapany na kastrację z terenu Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu, w DT okazał się rokować na fajnego, domowego kotka. Kivi to młodziutki, niezwykle spokojny kocurek. Jest uroczy i przepięknie umaszczony. Z charakteru to kraina łagodności- jest uległy i bardzo łagodny. Uwielbia wylegiwać się na kanapie, z ciekawością towarzyszy domownikom przy codziennych czynnościach. Pozwala się głaskać, ale potrzebuje jeszcze nieco czasu i cierpliwości, aby zupełnie zaufał człowiekowi. Jest świetnym, bezkonfliktowym towarzyszem innych kotów. Szukamy dla niego spokojnego domu, który da mu chwile czasu na aklimatyzacje w domowych warunkach.
* szacowana data urodzenia: czerwiec 2015
* wykastrowany
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (1x)
* test FeLV (metodą PCR): ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Marta W.

ADOPTOWANY 05.07.2016 : )
---
:: KRZYŚ ::
PrzygarnijKOTA i FOP na ul. Buskiej we Wrocławiu zastał koci dramat, taka ilość kotów, że nie wiadomo któremu trzeba pomóc w pierwszej kolejności. Pełno biegających kociaków, ciężarnych kotek, a wszystkie koty chore, wymagające leczenia. Na pierwszy ogień poszedł KRZYŚ, taka bida, obok której nie da się przejść obojętnie. Krzyś to malutki kociaczek z oczkiem na wierzchu. Krzyś jest już po operacji. Nie było ratunku dla oka, za długo trwał okropny katar koci z herepes wirusem, który zniszczył mu wzrok w oczku. Mały jest na antybiotyku i lekach przeciwbólowych. Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia Krzysia. Dr Czerski (LEGWAN) ma rękę do takich spraw i nigdy nic się nie paprało, wiec mam nadzieję, że tym razem będzie też dobrze!
* data urodzenia: kwiecień 2016

Przygarnij KOTA: DT Marta Cz.

ADOPTOWANA razem z BURASIĄ : )
---
:: FUNKA ::
Bardzo żywiołowa koteczka, którą rozpiera energia. Wszędzie jej pełno. Lubi gonitwy i charce, a na głaskanie brakuje jej czasu, chyba że w porze sjesty, wtedy miziana mruczy :) Uwielbia kocie towarzystwo, a najbardziej kocha swoją mamę Burasię, z którą najchętniej zostałaby adoptowana do jednego domku.
* szacowana data urodzenia: maj 2015
* odrobaczona i zaszczepiona
* wysterylizowana

Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANA razem z FUNKĄ : )
---
:: BURASIA ::
Bardzo rozmruczana koteczka, przebywająca zawsze blisko człowieka. Lubi zabawy z innymi kotami jak i z własnym ogonkiem ;) Zapasy z Funką to ulubione zajęcie. Nie przebada za braniem na ręce, niezadowolona delikatnie podgryza. Uwielbia kocie towarzystwo, a najbardziej kocha swoją córkę Funkę, z którą najchętniej zostałaby adoptowana do jednego domku.
* szacowana data urodzenia: 2014
* odrobaczona i zaszczepiona
* wysterylizowana

Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANY 02.07.2016 przez Panią Renatę na dokocenie dla Benjaminka : )
---
:: CEZARY ::
Wyłapany z wolno-żyjącego stada (22.01.2016), gdzie z powodu przyszłej budowy koty muszą zostać zabrane. To dość duży kocurek, który lubi być dużo głaskany :) Śpi koło głowy, jest łagodny jak baranek, zero dominacji nad innymi kotami. Super kot dla ludzi, którzy uwielbiają miziać, miziać i jeszcze raz miziać. Aż niewiarygodne, że kot najprawdopodobniej urodzony na ulicy może tak dobrze czuć się w domu i z człowiekiem.
* szacowana data urodzenia: 2010
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony

Przygarnij KOTA: DT Ania i Grzegorz (22.01-02.07.2016)

ADOPTOWANY 01.07.2016 na dokocenie dla Stefcia : )
---
:: PTYŚ ::
Zabrany spod krzaka na terenie DPSu na Farnej (03.05.2016). Jest energicznym, słodkim kocim brzdącem. To dziarski chłopak, pełen życia i ciekawości świata. Świetny kompan innych kotów, zarówno młodszych jak i starszych. Uwielbia człowieka, choć zabawy wędka lub piłeczką chyba jeszcze bardziej :) Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* data urodzenia: kwiecień 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (1x)

Przygarnij KOTA: DT Marta W.

ADOPTOWANA 11.06.2016 na dokocenie : )
---
:: NINKA ::
Młodziutka (ok 10-miesięczna) i drobniutka (2,8kg) koteczka o cudnym, dymnym umaszczeniu. Uwielbia człowieka i inne koty. Jest zabawowa i towarzyska. Będzie idealną towarzyszką dla młodego kotka, który potrzebuje kompana, aby rozładować nadmiar energii.
* data urodzenia: sierpień 2015
* wykastrowana
* odpchlona i odrobaczona

Przygarnij KOTA: DT Kamila

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY 04.06.2016 : )
---
:: MACIEK ::
Został wyłapany z wolno-żyjącego stada, gdzie z powodu przyszłej budowy koty muszą zostać zabrane. Maciek to bardzo spokojny kocurek, który lubi głaskanie po główce. Bardzo dużo czasu spędza na spaniu na parapecie. Nie jest absorbujący, ani wymagający, wystarczy mu miska z jedzeniem i wygodna leżanka :) Bezbłędnie korzysta z kuwety. Czeka na osobę, która pokocha go całym sercem. Szuka cichego i spokojnego domu (bez małych dzieci i innych zwierząt).
* szacowana data urodzenia: 2010
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany (616096700012328)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Przygarnij KOTA: DT Kamila

ADOPTOWANA 04.06.2016 : )
---
:: SIWA ::
Została wyłapana z wolno-żyjącego stada, gdzie z powodu przyszłej budowy koty muszą zostać zabrane. Jest nieufna w stosunku do obcych, ale tymczasowej opiekunce daje się czasem pogłaskać (mruczy wtedy jak traktorek). Bezbłędnie korzysta z kuwety. Pilnie szuka domku, gdyż panicznie boi się innych kotów. Czeka na człowieka, który zaakceptuje jej płochliwość, da jej czas na aklimatyzację i któremu początkowo wystarczy tylko podziwianie tej pięknej kotki, a nie głaskanie. Szuka domu bez małych dzieci i innych zwierząt (w spokojnym i bezstresowym miejscu na pewno szybciej zaufa człowiekowi).
* szacowana data urodzenia: 2010
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowany (616096700012329) * test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij KOTA: DT Marta W.

ADOPTOWANA na dokocenie dla TIT : )
---
:: LILI ::
Lili jest drobniutką i malutką (wielkości kociaka) oraz unikatowo umaszczoną koteczką, która została zabrana ze wsi Gądów. Uwielbia bawić się z innymi kotami i biegać po mieszkaniu. Lili zdecydowanie bardziej preferuje towarzystwo kotów niż człowieka. Owszem, daje się głaskać, śpi z opiekunką, ale nie przepada za braniem na ręce i spaniem na kolanach. Lili niestety dosyć często zapada na infekcje i cały czas jest jest pod kontrolą weterynarza, który próbuje ustalić przyczynę (przeżyła ciężką chorobę, panleukopenię). Miała robiony test na FIV/FeLV i na szczęście jest ujemny. Potrzebna jest dalsza diagnostyka, dlatego mała będzie do adopcji dopiero po wyleczeniu. Preferowana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z innym kotkiem z DT.
* data urodzenia: początek września 2015
* zaszczepiona (1x)

Przygarnij KOTA: DT Jola

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY 25.05.2016 przez Piotra : )
---
:: TOMUŚ ::
Został wyłapany z wolno-żyjącego stada, gdzie z powodu przyszłej budowy koty muszą zostać zabrane. Jest jeszcze płochliwy, jednakże tak łagodne i uległe koty to rzadkość. Wzięty na ręce w ogolę nie protestuje, można mu podać tabletkę, czesać i obcinać pazurki. Głaskany mruczy cichutko i nastawia brzuszek do miziania. To cudowny kocurek, który będzie wspaniałym towarzyszem człowieka, trzeba dać mu tylko czas i szansę. Młodziutki, uroczy i wyjątkowo spokojny Tomeczek czeka na wymarzony domek.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany (616096700012318)

Przygarnij KOTA: DT Kamila

ADOPTOWANA 23.05.2016 przez Anię i Magdę : )
---
:: GRAŻYNKA ::
Ta bardzo młoda koteczka została zabrana ze wsi na sterylizację. Okazała się być tak przewspaniała z charakteru, że już nie wróci do zimnej piwnicy. Grażynka to wyjątkowa kicia, zarówno z wyglądu (marmurkowa) jak i cudnego usposobienia. Jest przemiziasta, przecudowna i przekochana. Jest zwariowana i przebojowa, nie da się jej nie kochać. Ma też swój uroczy charakterek, nie da sobie w kaszę dmuchać :) Szuka domu, który będzie ją bardzo kochał, głaskał i przytulał, ale gdzie nie ma małych dzieci, gdyż podczas głaskania zawadiacko i zaczepnie podgryza. Dobrze dogaduje się z innymi kotami, nadaję się na towarzyszkę dla innego młodego i energicznego, lecz łagodnego kotka.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (1x)i zachipowany (616096700012338)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Przygarnij KOTA: DT Kamila

ADOPTOWANY : ) w końcu znalazł domek... w końcu nie musi być izolowany w sypialni... w końcu ma człowieka na wyłączność... w końcu poczuje co to DOM... a wszystko dzięki Pani Izie, która go adoptowała :) Dziękujemy! :)
---
:: MARUŚ ::
Ten słodziak został uratowany od bezdomności i ma nadzieje na lepsze jutro. Niestety jest nosicielem kociej białaczki (FeLV+) mimo leczenia kocim Interferonem wyniki nadal są dodatnie. Jest nosiciel, czyli nie jest chory i jest też szansa, że choroba nigdy się nie ujawni. To okaz zdrowia, ma jedynie kamyczki w pęcherzu (musi jeść karmę weterynaryjną). Maruś uwielbia człowieka ponad wszystko, to miziak i przytulak - zasługuje na wspaniały, kochający dom.
* data urodzenia: koniec maja 2015
* zaszczepiony (2x) i odrobaczony

Kot z białaczką ma obniżoną odporność, ale w bezstresowych warunkach, może żyć długo i szczęśliwe jak każdy inny, zdrowy kot. Nie wymaga specjalnie innego traktowania. I sprawa oczywista - białaczką zarazić mogą się tylko kotowate - ludzie, psy i inne zwierzęta nie mogą się zarazić.

Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANA : )
---
:: KASIA ::
Pod naszą opiekę trafiła KASIA z Miękini (czarna koteczka po zmarłej właścicielce). Chudziutka, odwodniona i bez apetytu. Zrobiłyśmy od razu Kasi badanie krwi, aby sprawdzić ogólny stan kici, na szczęście wszystko w normie. Jednakże okazało się, że ma DRAMAT W PYSIU. Dlatego kotka nie je, gdyż bardzo ją boli i bardzo cierpi (jest karmiona przez Martę ze strzykawki RC Convalescencem). Jest tak źle, że nie dało się od razu kici pomóc, dostała na razie antybiotyk oraz steryd, aby zmniejszyć stan zapalny, zabieg został umówiony na czwartek. Kasia miała zabieg usuwania ząbków w czwartek (17.03). Większość ząbków musiała zostać usunięta. Niestety Kasia poza ząbkami trafiła do nas chora (koci katar). Dostaje antybiotyk oraz steryd, niestety kicha coraz bardziej. Raz je, raz nie je, często wymiotuje. Jeszcze długa droga do zdrowia przed Kasią. Potrzebujemy dla niej karmy RC Gastro Intestinal, najlepiej mokrej, to kosztuje... Prosimy o pomoc finansową dla Kasi.

Przygarnij KOTA: DT Marta Cz.

ADOPTOWANY : )
---
:: PINKI ::
Wyłapany ze stada wolno-żyjących kotów na Łowieckiej. To cudnej urody kocurek o dużych, pięknych oczach i smukłej mordce. Początkowo był płochliwy, ale z czasem zaufał człowiekowi i obecnie bardzo chętnie nadstawia się do głaskani. Lubi się przytulać i spać w łóżku z człowiekiem. Pinki bardzo chętnie bawi się wędką oraz z innymi kotami. Toleruje również psa. Preferowana adopcja w dwupaku lub na dokocenie.
* data urodzenia: maj 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony

Przygarnij KOTA: DT Jola

ADOPTOWANA na dokocenie : )
---
:: MAMBA ::
Zabrana z dużego stada we wsi Gądów. To spokojna i delikatna koteczka. Początkowo była nieufna, obecnie jest wielkim miziakiem, często domaga się głaskania. Bardzo lubi zabawy, biega za piórkiem i piłeczką oraz chętnie towarzyszy innym kotom w zabawie. Toleruje koty i psa. Preferowana adopcja w dwupaku lub na dokocenie.
* data urodzenia: czerwiec 2015
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona

Przygarnij KOTA: DT Jola

ADOPTOWANY : )
---
:: LOLUŚ ::
Został zabrany z Czajkowskiego na kastracje. W DT okazał się być miziakiem nad miziaki, kocurkiem uwielbiającym kontakt z człowiekiem. Bardzo też lubi kocie towarzystwo. Ma problemy z pęcherzem, musi jeść karmę Urinary, dlatego nie może wrócić na ulicę... kto pokocha i da dom Lolusiowi?
* data urodzenia: 2014
* wykastrowany

Przygarnij KOTA: DT Basia

ADOPTOWANA : )
---
:: MANIA ::
Urodzona w stodole w Mrozowa. Cudnej urody koteczka (biało-dymna) szuka dobrego domu. Jest bardzo łagodna i wyjątkowo spokojna, ale jeszcze trochę płochliwa. Uwielbia głaskanie po brzuszku :) Preferowana adopcja do domu, gdzie jest już kotek lub piesek (Mania ma coś takiego w sobie, że zwierzęta bardzo pozytywnie na nią reagują).
* data urodzenia: początek września 2015
* odrobaczona

Przygarnij KOTA: DT Kamila

ADOPTOWANY 21.01.2016 : )
---
:: STEFAN ::
Został zabrany z dużego stada w Gądowie. Stefan to mega przylepka, uwielbia człowieka, głaskanie i przytulanie. Jest bardzo ufny, chodzi za człowiekiem jak piesek. Lubi zabawy z innymi kotkami. Preferowana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z innym kotkiem z DT.
* data urodzenia: czerwiec 2015
* odrobaczony i zaszczepiony

Przygarnij KOTA: DT Jola

ADOPTOWANA 23.01.2016 : )
---
:: ALUŚ ::
Prześliczny kocurek wyłapany ze stada bezdomnych kotów na Łowieckiej. Ma lekko długawą sierść na tułowiu. Jest jeszcze trochę nieufny w stosunku do człowieka. Szuka dobrego domku, która da mu czas na zdobycie jego zaufania, najlepiej takiego gdzie jest już kotek albo w dwupaku z innym kotkiem z DT.
* data urodzenia: maj 2015
* odrobaczony i zaszczepiony
* szuka domu bez możliwości wychodzenia na dwór
* wymagane osiatkowanie balkonu/okna

Przygarnij KOTA: DT Jola

ADOPTOWANY 20.01.2016 : )
---
:: KUBUŚ ::
Znaleziony w piwnicy jednego z bloków przy Hallera. Jest jeszcze lekko nieufny w stosunku do człowieka, ale z każdym dniem robi duże postępy. Jest uległy i łagodny, daje się brać na ręce. Głaskany od razu zaczyna mruczeć :) Uwielbia inne koty, jest do nich bardzo przyjaźnie nastawiony i szuka z nimi kontaktu. Z powodu swojej płochliwości nie nadaję się do domu z małymi dziećmi.
* wykastrowany
* data urodzenia: początek września 2015
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)

DT Kamila

ADOPTOWANY 16.01.2016 razem z SAJMONKIEM przez Annę i Borysa : )
---
:: IGOREK ::
Został zabrany z wolno-żyjącego stada na Kurkowej. Jest jeszcze płochliwy w stosunku do człowieka, ale już czasem zdarza mu się nieśmiało podejść na mizianie. Gdy już się rozmruczy to na całego :) To wyjątkowo spokojny kocurek, którego ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na łóżku lub parapecie. Jest uległy, pięknie dogaduje się z innymi kotami. Do adopcji tylko na dokocenie.
* data urodzenia: początek lipca 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)

Przygarnij KOTA: DT Ania i Tomek

ADOPTOWANY 16.01.2016 razem z IGORKIEM przez Annę i Borysa : )
---
:: SAJMON ::
Został zabrany z wolno-żyjącego stada na Kurkowej. Jest jeszcze płochliwy w stosunku do człowieka, ale z każdym dniem robi postępy. Wystarczy poświęcić mu trochę czasu i zaczyna mruczeć jak traktorek. Pięknie dogaduje się z innymi kotami, jest totalnie bezkonfliktowy. Do adopcji tylko na dokocenie.
* data urodzenia: początek lipca 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)

Przygarnij KOTA: DT Ania i Tomek

ADOPTOWANY 06.01.2016 na dokocenie dla Kini : )
---
:: SEBUŚ ::
Został zabrany z wolno-żyjącego stada na Kurkowej. Jest jeszcze płochliwy w stosunku do człowieka, ale głaskany zaczyna od razu mruczeć jak traktorek i nawet buziaczki daje :) Uwielbia inne koty, jest łagodny i przyjazny, nawołuje do zabawy i uwagi. Do adopcji tylko na dokocenie.
* wykastrowany
* szacowana data urodzenia: początek lipca 2015
* odrobaczony i zaszczepiony (2x)
* Szuka domu bez możliwości wychodzenia na dwór
* Wymagane osiatkowanie balkonu/okna (przed adopcją)

Przygarnij KOTA: DT Kamila (06.10.2015-06.01.2016)

ADOPTOWANY 02.01.2016 na dokocenie dla MUMISIA : )
---
:: 4-miesięczny LUBIŚ ::
Ten przeuroczy kocurek został znaleziony na Różance. Jest ufny, odważny i zabawowy. Chodzi wszędzie za człowiekiem. Jest bardzo inteligentny, szybko się uczy nowych rzeczy. Lubi towarzystwo kotków i piesków.
* data urodzenia: początek września 2015
* odrobaczony i zaszczepiony (1x)
Szuka domu bez możliwości wychodzenia na dwór. Wymagane osiatkowanie balkonu/okna.

Przygarnij KOTA: DT Kamila

ADOPTOWANA 02.01.2016 razem z LORI : )
---
:: 4-miesięczna DŻIDŻI ::
Została zabrana z Czajkowskiego. Drobniutka i delikatna koteczka. Uwielbia człowieka, jest odważna i ciekawska. Lubi zabawy z innymi kotkami i ganianie za piórkiem.
* data urodzenia: połowa lipca 2015
* odrobaczona i zaszczepiona

Przygarnij KOTA: DT Ania

ADOPTOWANA 02.02.2016 razem z DŻIDŻI : )
---
:: 5-miesięczna LORI ::
Została zabrana z Czajkowskiego. Drobniutka i delikatna koteczka. Z nieufnej i płochliwej kicia stała się przesłodką proludzką koteczką, która przychodzi na kolanka na mizianie brzuszka mrucząc jak traktorek.
* data urodzenia: połowa czerwca 2015
* odrobaczona i zaszczepiona

Przygarnij KOTA: DT Ania

Popularne posty