czwartek, 3 listopada 2016

ADOPTOWANE 2017


Fot. Monika Małek
zdjęć ::
ADOPTOWANY na dokocenie : )
---
:: ŚNIEŻEK ::
Zabrany z działek na Osobowicach. Z początku był trochę przestraszony, ale szybko odnalazł się w roli domowego kota. Jest bardzo ciekawski i uwielbia zabawę myszkami ;) Lubi być głaskany i głośno przy tym mruczy. Załatwia się do kuwetki.
* szacowana data urodzenia: sierpień 2016
* odrobaczony, zaszczepiony (1x) i zachipowany (967000009897379)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 15.12.2016-18.03.2017 (DT Karolina)


ADOPTOWANA przez Ulę : )
---
:: DORKA ::
Dorcia jest jeszcze bardzo nieśmiała w stosunku do ludzi, sama nie szuka jeszcze kontaktu, jednak wtulona w ramiona zaczyna słodko mruczeć po pewnym czasie. Uwielbia zabawy piłeczkami i wędką jak na małego kociaka przystało. W stosunku do innych kotów jest uległa i nienatarczywa, będzie znakomitym kompanem kociego jedynaka. Jest to koteczka bardzo łagodna i delikatna, bez śladu agresji, nawet w zabawie. Szukamy dla niej spokojnego domu, który da jej czas na aklimatyzację i cierpliwie pomoże jej zbudować zaufanie do ludzi. Preferowany dom z innym kotem lub adopcja w dwupaku.
* data urodzenia: koniec listopada 2016
* odrobaczona, zaszczepiona (1x) i zaczipowana (967000009897573)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota od 12.02.2017 do 10.03.2017 (DT Marta W.)

ADOPTOWANY. DT stało się DS : )
---
:: MACIUŚ ::
Na wrocławskich działkach na Osobowicach pojawił się nowy kot, niestety mocno kuleje. Został złapany na klatkę-łapkę. Okazał się być oswojonym i miłym kocurkiem, który dobrze odnajduje się w domu.
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zachipowany (967000009897401)

Pod opieką Przygarnij Kota: 21.01-07.03.2017 (DT P.Andrzej)

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY razem z ŁAPKIEM przez Panią Elizę : )
---
:: SZKRABEK ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. To słodziak, który uwielbia być głaskany, choć jest jeszcze lekko płochliwy w stosunku do obcych. Wystarczy wziąć go na ręce i od razu mruczy. Nie da się go nie kochać, jest przeuroczy i miziasty. Me leciutki oczopląs (nie przeszkadza mu to w niczym). Szuka domku bez małych dzieci. Dobrze dogaduje się z innymi kotami. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z bratem, Łapkiem.
* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 07.2016-04.03.2017 (DT Alicja)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANY razem ze SZKRABKIEM przez Panią Elizę : )
---
:: ŁAPEK ::
Został zabrany z ul. Wróbla, gdzie jego mamusia okociła się pod krzakiem. Ma bardzo długie łapki :) Początkowo nie chciał się zaprzyjaźnić z człowiekiem, po paru dniach dniu stwierdził, że głaskanie jest fajnie i rewanżował się mruczeniem. Uwielbia głaskanie i przytulanie, to cudowna mrucząca przylepka, która potrzebuje kochającego domku. Dobrze dogaduje się z innymi kotami. Mile widziana adopcja na dokocenie lub w dwupaku z bratem, Szkrabkiem.
* wykastrowany
* data urodzenia: czerwiec 2016
* odrobaczony (2x) i zaszczepiony (2x)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 07.2016-04.03.2017 (DT Alicja)

ADOPTOWANA : )
---
:: PANDA ::
Została znaleziona na przystanku autobusowym na wsi. Siedziała skulona, zmarznięta na ławce. W domu okazała się być cudownym i oswojonym miziakiem, który mruczy już na sam widok wyciągniętej w jej kierunku dłoni. To całkowicie domowy kociak - uwielbia dawać "buziaki" w nos i spać ze swoim człowiekiem. Dzielnie poluje na wędkę i sizalowe myszki, które pochłaniają ją bez reszty, dostarczając wiele radości obserwatorowi. Cudnie dogaduje się z innymi kotami, a one z nią. Jest idealna na dokocenie.
* data urodzenia: początek listopada 2016
* odrobaczona i zaszczepiona (2x) i zachipowana (967000009897584)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 05.01-03.03.2017 (DT Marta W.)

Fot. Monika Małek
ADOPTOWANY przez Jana : )
---
:: MUMLIK ::
Nadszedł już czas, żeby poszukać Mumlikowi stałego domu, który otoczy go opieką na jego jesień życia :) Szukamy mu domu bez innych kotów, ewentualnie z jednym, starszym kotem, gdyż Mumlik nie przepada za zabawami maluchów. Mimo tego co przeszedł jest niesamowitym i ufnym miziakiem. Kocha człowieka. Zrobiłby wszystko, aby tylko jak najdłużej trzymać go na kolanach. Mumlik jest bardzo spokojny i sporo śpi. Uwielbia smakołyki, żarłoczek z niego :) Poszukujemy mu domu tylko we Wrocławiu ze względu na to, że jest tu pod opieką wspaniałych weterynarzy. Dla nieznających historii Mumliczka: został znaleziony w lesie w fatalnym stanie, miał raka płaskonabłonkowego, nosek i uszka musiały zostać usunięte w celu ratowania mu życia. Aktualnie nie wymaga już specjalistycznej opieki.
* szacowana data urodzenia: 2002
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany (967000009897545)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 01.09.2016-27.02.2017 (DT Marta W.)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANY : )
---
:: JULIANEK ::
Zabrany z tragicznych warunków z jeleniogórskiego (LINK), gdzie dorosłe koty są wielkości i wagi kociaków, zaniedbane, z mega zaawansowanym kocim katarem, z dramatem w pysiach, wychudzone do granic możliwości. Julek na początku był niedotykalskim furiatem jakich mało, ale teraz daje się już wygłaskać i mruczy, choć nadal jest ostrożny w kontakcie z człowiekiem. Nie jest to kot który przyjdzie na kolana "tak o sobie", ale śpi z człowiekiem w łóżku. Szuka ciepłego domku, który otoczy go miłością i da tyle czasu ile będzie trzeba, aby się zaufał. Bardzo lubi towarzystwo innych kotów. Mimo, iż to młodziutki kocurek jego zęby były w fatalnym stanie i niestety większość musiała zostać wyrwana. Jego ogonek jest po jakimś urazie (lekko podwinięty).
* szacowana data urodzenia: 2015
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 21.05.2016-25.02.2017 (DT Marta C./Ania K.)

Odebrany przez opiekuna, Pana Lesława. Leon jest kotem wychodzącym. Pan Lesław jest przeciwny kastracji oraz nie dał się przekonać do niewypuszczania swoich kotów w tak ruchliwym miejscu. Niestety nic nie mogłyśmy w tej sytuacji zrobić.
---
:: RUDZIK ::
Został znaleziony na ul. Robotniczej we Wrocławiu (przy dworcu Świebodzkim). Miziak i przylepka. Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: sierpień 2015
* odrobaczony
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota 15-22.02.2017 (DT Justyna)

ADOPTOWANY przez Michała i Agatę na dokocenie dla Maksa : )
---
:: FILIPEK ::
Zabrany z terenu Elektrociepłowni na ul. Łowieckiej we Wrocławiu, gdzie okociła się wolno-żyjąca kotka. To uroczy miziaczek, który uwielbia głaskanie (jedynie w stosunku do obcych jest początkowo nieufny, ale gdy kogoś zna to jest przekochany). Jest zabawowy, zawadiacki i domaga się uwagi człowieka trącając główką, aby być głaskanym. Uwielbia towarzystwo innych kotów. Do adopcji tylko na dokocenie.
* data urodzenia: czerwiec/lipiec 2016
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany (616096700035248)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 18.08.2016-10.02.2017 (DT Kamila)

ADOPTOWANA : )
---
:: LUSIA ::
Przez 2 dni Marta próbowała złapać kota kryjącego się w garażu w okolicach górki słowiańskiej. Osoba zgłaszająca podejrzewa właściciela garażu o poćwiartowanie kota (głośna sprawa, LINK). Dziura w garażu podobno służyła do wpuszczenia kota, a cegłówki do zablokowania wyjścia. Osoba zgłaszająca już raz odblokowywała kota, aby mógł wyjść. W końcu udało się Marcie złapać kota na klatkę-łapkę. To koteczka, w bardzo złym stanie, zagłodzona wręcz na śmierć, sama skóra i kości, dziwne, że ma siły jeszcze chodzić. Kotka waży zaledwie 1,90kg. Oswojona! Ma dramat w uszkach, sama ropa, która chlupocze. Uszka ją bardzo bolą. Ma też ropę w oczach. Dostała Unidox (antybiotyk) i Surolan (do uszu). Zrobiłyśmy jej test FIV/FeLV: ujemny, zdrowa. Teraz najważniejsze, aby organizm wytrzymał tą głodówkę, którą przeszła i aby zaczęła nabierać powolutku ciałka. Gdy doszła do siebie okazało się, że ma okropne polipy w uszach, musiały zostać usunięte, prawdopodobnie kicia będzie głucha.

Pod opieką Przygarnij Kota 26.08.2016-02.2017 (DT Marta C.)


:: Więcej zdjęć ::
ADOPTOWANY 03.02.2017 : )
---
:: MISIEK ::
Wyjątkowo nie kotek, a piesek szuka domku na całe swoje życie. Domku z którego nikt i nic nigdy go nie wyrzuci. Misiek najprawdopodobniej został porzucony w centrum Wrocławia. Poszukiwania właściciela nie dały rezultatu. To mały, dorosły i kilkuletni piesek (nie wiemy ile dokładnie ma lat). Wygląda trochę yorkowato, ale to średniej wielkości KUNDELEK (waży ok 10kg). To kudłaczek, który powinien być albo regularnie szczotkowany albo strzyżony. Jest bardzo przyjacielski do ludzi. Uwielbia spać w łóżku z człowiekiem. Lubi koty. Na spacerze szczeka na inne pieski, dlatego szuka domu bez innych psów. Misiulek uwielbia spacery, więc szuka kogoś kto będzie często chodzić na długie przebieżki (jeśli nie wyjdzie często na dwór to może nasiusiać w domu). Miśka nie wolno spuścić ze smyczki, bo od razu biegnie przed siebie.
* wykastrowany
* odrobaczony i zaszczepiony
! Szuka domu TYLKO we Wrocławiu.

Pod opieką Przygarnij Kota (DT Marta C.)


:: Facebook ::
ADOPTOWANY przez Monikę na dokocenie dla Rudusia : )
---
:: GROSZEK ::
Jako 17 dniowy kociaczek został wyciągnięty z zamkniętej piwnicy. Wołał przeraźliwie o pomoc. Nie dało się dojrzeć ewentualnego jeszcze rodzeństwa czy matki. Był karmiony strzykawką, nie załatwiał się sam, musiał mieć lewatywy. Doszedł ładnie do siebie, nabrał sił i energii :)
* data urodzenia: 15 grudzień 2016
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 23.12.2016-29.01.2017 (DT Ula)

ADOPTOWANA : )
---
:: PUMCIA ::
Została podrzucona w kartonie razem z rodzeństwem, na ulicy Kurkowej we Wrocławiu (w miejscu dokarmiania wolno-żyjącego stada). Puma jest przesympatyczna i bardzo towarzyska. Bardzo lubi być przy człowieku i jego głaskanie, choć nie jest nachalna i nie pcha się nieproszona na kolana. Jest też niezwykle zabawową koteczką, która bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. To wszędobylska i bardzo kontaktowa panienka. Bezbłędnie korzysta z kuwetki. Najlepiej, aby poszła do domu "na dokocenie" do drugiego kota. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi zwierzakami i małym dzieckiem.
* data urodzenia: maj 2016
* wykastrowana
* odrobaczona i zaszczepiona (2x)

Pod opieką Przygarnij Kota: 01.07.2016-18.01.2017 (DT Agnieszka)

ADOPTOWANA. DT stało się DS : )
---
:: MADZIA ::
Została wyłapana z wolno-żyjącego stada na Kurkowej. To łagodna koteczka pięknie dogadująca się z innymi kotami, dlatego jest idealną kandydatką na dokocenie. Jest nieufna w stosunku do człowieka (podchodzi bardzo blisko, ale nie nie daje się pogłaskać). Czeka na cichy i spokojny dom (bez małych dzieci), gdzie dostanie czas na aklimatyzację i gdzie zostanie zaakceptowana jej płochliwość. Zęby i dziąsła miała w fatalnym stanie, dlatego większość ząbków musiała zostać wyrwana (10.08.2016). Bezbłędnie korzysta z kuwety.
* szacowana data urodzenia: 2010
* wykastrowana
* odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowana (616096700035017)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 20.05.2016-24.01.207 (DT Ania i Tomek)

Fot. Ania Kuczyńska

ADOPTOWANA : )
---
:: LOLA ::
Została wyłapana jako maluch z wolno-żyjącego stada z Łowieckiej. Jest odważną,ciekawą świata,ufną i miziastą kotką o cudownym umaszczeniu i zabójczym spojrzeniu. Jest bardzo spokojna, łagodna, znakomicie dogaduje się z rezydentami w DT. Na widok wędki i piłeczek budzi się w niej jednak mały tygrys- uwielbia się bawić :) Lubi pieszczoty, śpi z tymczasową opiekunką i towarzyszy jej krok w krok w codziennych czynnościach. Jest grzeczna i nie sprawia kłopotów, kuwetkuje bezbłędnie.
* data urodzenia: początek kwietnia 2016
* wykastrowana
* odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowana (616096700034985)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 26.05.2016-08.01.2017 (DT Ula)

Fot. Ania Kuczyńska
ADOPTOWANA razem z Fistaszkiem : )
---
:: LODZIA ::
Została wyłapana jako maluch z wolno-żyjącego stada z Łowieckiej. To bardzo delikatna kotka. Jest nieśmiała, jednak chwila cierpliwej uwagi zmienia ją we wspaniałą, rozmruczaną, nakolankową przyjaciółkę człowieka. Jest grzeczną, spokojną kotką o cudnych oczach i wspaniale umaszczonym, jedwabistym futerku. Lubi poganiać za myszką czy piłeczką, ale z charakteru to kraina łagodności. Jest wielką pieszczoszką. Uwielbia wylegiwać się na kanapie głaskana przez tymczasowych opiekunów- zdaje się, że mogłaby tak bez przerwy. Barankuje, ugniata łapkami i mruczy. Bezbłędnie kuwetkowa, grzeczna koteczka. Nadaje się na dokocenie ze względu na swój łagodny charakter, jednak również odnajdzie się w roli rozpieszczonej jedynaczki :).
* data urodzenia: początek kwietnia 2016
* wysterylizowana
* odrobaczona, zaszczepiona (2x) i zachipowana (616096700035225)
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowa)

Pod opieką Przygarnij Kota: 26.05.2016-05.01.2017 (DT Marta W.)


ADOPTOWANY razem z Lodzią : )
---
:: FISTASZEK ::
Ten uroczy tygrysek został zabrany z ul. Reja we Wrocławiu, gdzie mieszkał pod śmietnikiem. Jest jeszcze bardzo nieśmiały, ale zupełnie łagodny, nie ma w nim cienia agresji. Jest bardzo płochliwy, potrzeba jeszcze cierpliwej pracy, aby poczuł się zupełnie swobodnie. Złapany- szybko zaczyna mruczeć i lubi głaskanie, jednak sam jeszcze nie podchodzi do człowieka. Jest jednak rewelacyjnym materiałem na dokocenie. W grupie kotów w DT żyje w idealnej zgodzie ze wszystkimi, bardzo lubi towarzystwo starszych kotów, które stara się naśladować. Fistaszek ma cudowną sierść- złotawą i niezwykle puchatą, na uszkami lekko rudą. Wygląda jak miniaturka żbika. To kotek o spokojnym charakterze, typ obserwatora. To niekłopotliwy, bezkonfliktowy koteczek. Szukamy dla niego domu tylko na dokocenie (lub w dwupaku z innym kotkiem z DT).
* szacowana data urodzenia: sierpień 2016
* wykastrowany
* odrobaczony, zaszczepiony (2x) i zachipowany (967000009897552)
* morfologia i badanie kału: w normie
* test FIV/FeLV: ujemny (zdrowy)

Pod opieką Przygarnij Kota: 17.11.2016-05.01.2017 (DT Marta W.)

ADOPTOWANE 2016

ADOPTOWANE 2015

ADOPTOWANE 2013-2014