środa, 30 listopada 2016

JAK MOŻESZ POMÓC?


DAROWIZNA

Aktualnie mamy pod opieką naście kotów do adopcji oraz duże stado do codziennego dokarmiania. Miesięcznie zużywamy ok 70kg suchej karmy oraz niepoliczoną ilość mokrej i góry żwirku. Nie wspominając już o kosztach weterynaryjnych. Koszt przyjęcia przez nas nowego kota to ok 300zł w pierwszym miesiącu: weterynarz ponad 200zł (odpchlenie, 2x odrobaczenie, 2x szczepienie, test FIV/FeLV, chipowanie) oraz karma i żwirek ok 80zł miesięcznie (kupujemy tylko dobre karmy, bez-zbożowe), a gdy kot jest chory (a zazwyczaj jest) to koszty lecą mocno w górę.

Będziemy bardzo wdzięczne za wpłaty na bieżące utrzymanie kotów będących pod naszą opieką.
Z góry bardzo Wam dziękujemy za każde wsparcie!

Fundacja Przygarnij Kota: 61 1240 4025 1111 0010 7088 3285
Tytuł przelewu: "darowizna na koty w potrzebie"

ADOPTUJ WIRTUALNIE

Adopcja wirtualna to comiesięczna wpłata na utrzymanie wybranego kota w wysokości 80 zł na pokrycie kosztów związanych z jedzeniem (kupujemy tylko dobre karmy, bez-zbożowe) i żwirkiem, bez opieki weterynaryjnej. Przy zdjęciu kota adoptowanego wirtualnie może pojawić się imię i nazwisko (lub nick) oraz miejscowość opiekuna wirtualnego, a dom tymczasowy będzie Cię na bieżąco informować o losie kota oraz przesyłać jego aktualne zdjęcia.
Napisz do nas mejla na przygarnijkota@gmail.com o tytule: "Adopcja wirtualna – imię kota" i podaj w treści jak mamy Cię podpisać jako opiekuna wirtualnego: "Imię i nazwisko (lub nick), miejscowość". Następnie prosimy o dokonywanie comiesięcznego przelewu o tytule "darowizna na (imię kota) - adopcja wirtualna" na nasze konto: 61 1240 4025 1111 0010 7088 3285.

:: Czytaj więcej o adopcji wirtualnej ::

KUP BIŻUTERIĘ :)

Gorąco zachęcamy do zakupów biżuterii u "Hand Made by Kate", gdyż cały przychód ze sprzedaży zostanie przekazany Przygarnij Kota :)

:: Facebook "Hand Made by Kate" ::

Koty

KUPUJ NA ZOOPLUS.PL


Wchodząc poprzez baner i kupując na zooplus.pl, zapłacisz tyle co zawsze, a 3% wartości Twojego zamówienia zostanie przekazane na koty będące pod opieką Przygarnij Kota.

KUPUJ PRZEZ FANIMANI.PL


Robiąc zakupy internetowe przez FaniMani.pl, zapłacisz tyle co zawsze, a średnio 2,5% wartości Twoich zakupów wesprze konto Przygarnij Kota.

PODARUJ KARMĘ/ŻWIREK DLA KOTÓW

Aktualnie mamy ponad 30 kotów pod swoją opieką, z chęcią przyjmiemy prezenty w postaci karmy i żwirku, wtedy zostanie nam więcej pieniążków na leczenie. Coraz ciężej nam udźwignąć nasze działania finansowo. Poza kotami do adopcji, wyłapujemy również wolno-żyjące koty na kastracje oraz leczenie (w tym czasie jedzą i zużywają żwirek). Dokarmiany również codziennie duże stado kotów na Kurkowej/Łowieckiej.

1) POTRZEBUJEMY KARMY dla kotów w DT: CATZ FINEFOOD; COSMA; APPLAWS; PORTA Sensible; ACANA; PURIZON; RC Recovery
Są to karmy bardzo dobrej jakości i tylko takie możemy podawać chorym kotom lub kociakom. Mamy świadomość, że nie są najtańsze (choć na necie cenowo wychodzą dość rozsądnie) i tym bardziej będziemy niesamowicie wdzięczne, jeśli ktoś zechce nas wesprzeć w ich zakupie.
2) oraz dla dokarmianych bezdomniaków: SMILLA mokra; ALMO NATURUE mokra; SMILLA sucha;
3) ŻWIRKU używamy praktycznie tylko drewnianego, zbrylającego jak: Benek "CornCat"; Cat's Best "Eco Plus"; Greenwoods "Plant Fibre

ZOSTAŃ DOMEM TYMCZASOWYM

Dom Tymczasowy (tzw. Tymczas lub DT) to osoba prywatna tworząca Rodzinę Zastępczą dla zwierzaka. Biorąc porzuconego kota do DT ratujemy mu często życie oraz dajemy szanse na szczęśliwą adopcję. W DT zwierzę przebywa tyle, ile czasu potrzeba na znalezienie mu Domu Stałego (DS). Najczęściej trwa to od paru miesięcy (kocięta) do kilkunastu miesięcy (dorosłe koty).

ZOSTAŃ KARMICIELEM KOTÓW WOLNO-ŻYJĄCYCH

Poszukujemy osób, które znalazłyby czas, chociaż 1x w tygodniu, aby podejść lub podjechać na Kurkową/Łowiecką we Wrocławiu i podać karmę oraz wodę kotom tam bytującym.

KURKOWA i ŁOWIECKA - Ruchliwa ulica, brak stałego schronienia, choroby oraz ciągłe rozmnażanie się spowodowało, że to stado potrzebuje pomocy człowieka. Podobno nie raz widziano małe kociaki rozjechane na jezdni albo wysuszone w krzakach. Wiele wolno-żyjących kotów koczuje w pobliżu ul. Kurkowej we Wrocławiu. Mieszkańcy zarzekają się, że dokarmiają te koty, ale rzucenie parę skrawków szynki czy nalanie miseczki mleka nie można nazwać karmieniem - z tego co zdążyłyśmy zaobserwować to właśnie tak to wygląda. Przy takiej ilości zwierząt niestety potrzeba więcej jedzenia. Na dodatek dwie osoby krzyknęły nam z okna, aby nie karmić tych kotów, bo mają jeść szczury, a poza ty to i tak tego nie jedzą, a tylko psy im wszystko wyjadają. A prawda jest taka, że te koty były chude, zawsze czekały w trawie, aż ktoś łaskawie przyjdzie i da im jeść, jadły łapczywie i szybko. Teraz już im się przytyło :) :: WIĘCEJ ::

ROZDAWAJ ULOTKI

Ulotki Przygarnij KOTA promują adopcje kotów Domów Tymczasowych, uczą prawidłowego żywienia kotów, rozwiewają obawy przygarnięcia starszego kota oraz przekonują do zostania domem tymczasowym:
- włóż parę ulotek do skrzynek pocztowych w swojej okolicy;
- wsadź za wycieraczki aut;
- rozdaj przechodniom;
- daj po ulotce wszystkim znajomym.

Ulotki są do odebrania we Wrocławiu w okolicy Kasprowicza/Kamieńskiego. Należy się umówić na konkretny dzień i godzinę. Kontakt: przygarnijkota@gmail.com

PS. Jest to oczywiście wolontariat : )

FACEBOOK

Udostępnianie na swoim Facebooku zwierząt szukających domów. To niesamowicie pomaga! Wiele psów i kotów znalazło właśnie dzięki temu nowy dom, nawet z drugiego końca Polski.